KOTIOTTELUT

Alustava kotiottelulista( 13.4.). Huom! Pelipäiviin saattaa tulla vielä muutoksia, joten tarkkaile myös someamme.

Listassa olevista sarjalyhenteistä selonteko ottelulistan alapuolella! 

 

KOTIOTTELUT 2022

 

PVM

KLO

sarja

koti

-

vieras

Laser

Valkojärvi

Tuuna

HUOM!

la 16.4.

13.00

C-p SM

 

-

 

x

 

 

harj.peli

la 23.4.

11.00

C-t

Jyske

-

MJ + Vihti

X

 

 

harj.turnaus

pe 29.4.

18.00

NYP

Jyske

 

Pori

x

 

 

harj.peli

la 30.4.

12:00

NYP

Jyske

-

Myve

x

 

 

harj.peli

la 30.4.

12.00

D-t

Jyske

-

Loimaa

 

x

 

harj.peli

la 30.4.

16:00

B-t

Jyske

 

Jana

x

 

 

 

to 5.5.

18.00

B-t

Jyske

-

Hamina

X

 

 

 

to 5.5.

18.00

D-t

Jyske

-

Fera1

 

x

 

 

la 7.5.

13.00

nmks

Jyske

 

Humppila

x

 

 

 

ma 9.5.

18.00

C-t

Jyske

 

MyVe

x

 

 

 

ma 9.5.

18.00

D-p ps

Jyske

-

MyVe

 

 

 

 

ma 9.5.

18.00

E-t

Jyske

-

Pöytyä

 

x

 

 

to 12.5.

18.00

B-t

Jyske

-

Rauma

X

 

 

 

to 12.5.

18.00

D-t

Jyske

-

MJ

 

x

 

 

su 15.5.

10.00

E-p red

Jyske

-

JoKo, MyVe

 

x

 

 

su 15.5.

16.00

nmks

Jyske

 

Ylöjärvi

x

 

 

 

ke 18.5.

18.00

mks

Jyske

-

Eurajoki

x

 

 

 

ke 18.5.

18.00

E-p red

Jyske

-

LP

 

 

 

 

to 19.5.

18.00

nss

Jyske

 

Ikaalinen

x

 

 

 

to 19.5.

18.00

D-t

Jyske

-

Pori09

 

x

 

 

la 21.5.

17.00

NYP

Jyske

 

Hamina

x

 

 

 

su 22.5.

17.00

nss

Jyske

-

Pori

X

 

 

 

ti 24.5.

18.00

B-t

Jyske

-

Vaasa

X

 

 

 

ti 24.5.

18.00

D-t

Jyske

-

Pori08

 

x

 

 

ke 25.5.

18.00

nss

Jyske

 

KKV

x

 

 

 

to 26.5.

18.00

D-t

Jyske

-

Fera2

 

x

 

 

su 29.5.

17.00

NYP

Jyske

-

Ylivieska

X

 

 

 

ti 31.5.

18.00

B-t

Jyske

-

Helsinki

X

 

 

 

pe 3.6.

18.00

C-t

Jyske

 

Pori

x

 

 

 

ma 6.6.

18.00

D-p ps

Jyske

-

Pöytyä

x

 

 

 

ma 6.6.

18.00

E-t

Jyske

-

Loimaa

 

x

 

 

ti 7.6.

18.00

E-p black

Jyske

-

LP

 

x

 

 

ke 8.6.

18.00

NYP

Jyske

-

Jalasjärvi

X

 

 

 

to 9.6.

18.00

C-p

Jyske

-

Jokioinen

x

 

 

 

pe 10.6.

 

ALUELEIRI

 

 

 

 

 

 

 

la 11.6

 

ALUELEIRI

 

 

 

 

 

 

 

su 12.6.

 

ALUELEIRI

 

 

 

 

 

 

 

ma 13.6.

18.00

mks

Jyske

-

Turku

x

 

 

 

ti 14.6.

18.00

B-t

Jyske

-

Hyvinkää2

X

 

 

 

ti 14.6.

18.00

D-t

Jyske

-

Ulvila

 

x

 

 

ti 14.6.

18.00

E-p black

Jyske

-

MansePP

 

 

x?

 

pe 17.6.

18.30

nss

Jyske

 

Kauhajoki

x

 

 

 

la 18.6.

12.00

C-t

Jyske

 

MJ Kankaanpää

x

 

 

 

la 18.6.

16.00

NYP

Jyske

-

Janakkala

X

 

 

 

ma 20.6.

18.00

E-t

Jyske

-

Uki Pesis

 

x

 

 

ti 21.6.

12.00

D-p ks

Jyske

-

Kerava

x

 

 

 

ti 21.6.

18.00

C-p SM

HuVe

-

Espoo

X

 

 

 

ke 22.6.

18.00

D-p ks

Jyske

-

Manse/Ikaal.

x

 

 

 

to 23.6.

17.00

C-t

Jyske

 

Fera

x

 

 

 

ma 27.6.

18.00

B-t

Jyske

-

Seinäjoki

X

 

 

 

ti 28.6.

18.00

NYP

Jyske

-

Mynämäki

X

 

 

 

to 30.6.

18.00

E-p black

Jyske

-

HML Paukku

 

x

 

 

la 2.7.

13.00

D-p ps

Jyske

-

HML Paukku

x

 

 

 

ma 4.7.

18.00

D-p ks

Jyske

-

Kankaanpää

x

 

 

 

ti 5.7.

18.00

D-p ks

Jyske

-

Espoo

x

 

 

 

ke 6.7.

18.00

NYP

Jyske

-

Lappeenranta

X

 

 

 

pe 8.7.

18.00

nss

Jyske

 

Tampere

x

 

 

 

la 9.7.

13.00

E-p red

Jyske

-

Humppila

 

x

 

 

ma 11.7.

18.00

B-t

Jyske

-

Hyvinkää1

X

 

 

 

ke 13.7.

18.00

E-t

Jyske

-

Hämeenkyrö

 

x

 

 

la 16.7.

17.00

NYP

Jyske

-

Raahe

X

 

 

 

ti 19.7.

18.00

mks

Jyske

-

Humppila

x

 

 

 

to 21.7.

18.00

mks

Jyske

-

Säkylä

x

 

 

 

pe 22.7.

18.00

D-p ks

Jyske

-

Jokioinen

x

 

 

 

la 23.7.

17.00

nss

Jyske

 

Fera

x

 

 

 

su 24.7.

17.00

NYP

Jyske

-

Siilinjärvi

X

 

 

 

ma 25.7.

18.00

D-p ps

Jyske

-

LP

x

 

 

 

ma 1.8.

18.00

nss

Jyske

 

Hämeenkyrö

x

 

 

 

ma 1.8.

18.00

D-p ps

Jyske

-

RP/PaiPe/Ahto

 

 

 

 

ti 2.8.

18.00

B-t

Jyske

-

Hämeenkyrö

X

 

 

 

ke 3.8.

18.00

C-p

Jyske

-

Turku

x

 

 

 

pe 5.8.

18.00

D-p ks

Jyske

-

Turku

x

 

 

 

la 6.8.

15.00

mks

Jyske

-

Ylöjärvi

x

 

 

 

su 7.8.

12.00

nmks

Jyske

 

Manse

x

 

 

 

su 7.8.

17.00

NYP

Jyske

-

Kuopio

X

 

 

 

ma 8.8.

18.00

D-p ps

Jyske

-

Sudet/EuVe/UPV

x

 

 

 

ti 9.8.

18.00

nss

Jyske

 

Fera

x

 

 

 

ke 10.8.

18.00

NYP

Jyske

-

Kankaanpää

X

 

 

 

to 11.8

18.00

nmks

Jyske

 

Rusko

x

 

 

 

pe 12.8

18.00

C-p

Jyske

-

Säkylä

x

 

 

 

ma 15.8

18.00

E-t

Jyske

-

Uki Pesis

 

x

 

 

su 21.8

13.00

E-p red

Jyske

-

Pöytyä

 

x

 

 

su 21.8

16.00

mks

Jyske

-

Loimaa

x

 

 

 

ma 22.8

18.00

nmks

Jyske

 

Loimaa

x

 

 

 

ma 22.8

18.00

E-t

Jyske

-

Loimaa

 

x

 

 

ma 22.8

18.00

D-p ps

Jyske

-

Salo Kunnari

 

 

 

 

ti 23.8

18.00

C-p

Jyske

-

Turku

x

 

 

 

ke 24.8

17.30

nmks

Jyske

 

Mynämäki

x

 

 

 

la 27.8

12.00

C-p

Jyske

-

Tampere

x

 

 

 

ma 29.8

18.00

E-t

Jyske

-

Pöytyä

 

x

 

 

pe 2.9.

17.30

nmks

Jyske

 

Pesäsudet

x

 

 

 

la 3.9.

13.00

E-p black

Jyske

-

Kerava

 

x

 

 

su 4.9.

13.00

mks

Jyske

-

Jokioinen

x

 

 

 

ma 5.9.

17.30

D-p ps

Jyske

-

Turku

x

 

 

 

ma 5.9.

18.00

E-t

Jyske

-

Mynämäki

 

x

 

 

ti 6.9.

17.30

C-p

Jyske

-

Säkylä

x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

LYHENTEET:

NYP = naisten ykköspesis                NSS = naisten suomensarja

B-t = tyttöjen superpesis                   MKS = miesten maakuntasarja

NMKS = naisten maakuntasarja       C-p SM = C-p SM leirikarsinta

C-t = C-t SM leirikarsinta                  C-p = C-p aluesarja

D-t = D-t aluesarja                            D-p ks = D-p aluesarja (kilpasarja)

D-p ps = D-p aluesarja (pelisarja)    E-p black = E-p aluesarja (kilpasarja)

E-p red = E-p aluesarja (pelisarja)   E-t = E-t aluesarja

F-t = F-t aluesarja                             F-p = F-p aluesarja