Kilpailut edellisiltä vuosilta

 

 

 

Kauden 2016-2017 Vakka-Suomen hiihtokilpailut

 

- Vakka-Suomen Mestaruushiihdot hiihdetään Kalannissa ti 31.1.2017, tyyli vapaa.

- Vakka-Suomen sprinttimestaruushiihdot pidetään Taivassalossa su 11.2. Järjestävä seura päättä hiihtotyylin sääolojen mukaan.

- Vakka-Suomen Nuorisoviesti hiihdetään Laitilassa ti 7.3.

Jos sääolosuhteiden takia kisoja ei voidakaan pitää suunniteltuna päivänä, saa kisajärjestäjä päättää uuden ajankohdan ja ilmoittaa siitä mahdollisimman nopeasti muille.

 

VAKKA-SUOMEN  NUORISOVIESTI

TIISTAINA  7.3.2017 klo 18

LAITILASSA MATIKAN PURURADALLA

(SÄÄVARAUS)  

OSUUDET JA MATKAT (matkat ohjeelliset)

M10 1.5 km P

N10 1.5 km P

M12 2.3 km V

N12 2.3 km V

M14 3.0 km V

N14 3.0 km V

 

KILPAILUJÄRJESTELMÄ

Ensimmäinen osuus  perinteisellä tyylillä(säävaraus) muut vapaalla tyylillä.

Viestissä on mahdollista poikahiihtäjä korvata tyttöhiihtäjällä.

Nuorempi saa hiihtää vanhempien sarjassa.

OSALLISTUMISOIKEUS

Vakka-Suomen hiihtoseurat

OSALLISTUMISMAKSUT

Laskutetaan jälkikäteen seuroilta.

Joukkuemaksu 40€ ja jälki ilm.50€.

PALKINNOT

Vakka-Suomen mestaruusmitali kolmelle parhaalle seuralle.

ILMOITTAUTUMISET

Ennakkoilmoittautumiset seuroittain Su 5.3.2017 klo 18 mennessä:

rami@kesportuki.fi puh. 0400 999636 Rami Hyytiä

TERVETULOA!

 

VAKKA-SUOMEN MESTARUUSHIIHDOT

ti 31.1.2017 klo 18:00

 

PAIKKA:        Kalannin urheilukentän maasto (Sahantie 16, Kalanti)

(Varapaikka Vahterusring, paikka varmistuu viim. su 29.1.)

HIIHTOTYYLI:

                      vapaa

SARJAT JA MATKAT:                                                                 (putki)                  

N/M8                                                        0,9km (1km)

N/M10                                                      1,8km (2km)

N/M12                                                      2,4km (2km)

N/M14, N/M16                                         3,3km (3km)

N, N40, N/M50, N/M60                            4,8km (5km)

M, M40                                                     9,3km (8km)

 

OSALLISTUMISMAKSUT:

Laskutetaan jälkikäteen seuroilta.

16 sarjat ja nuoremmat                            10 €, jälki-ilmoittautumiset 15 €                                  18 sarjat ja vanhemmat                                15 €, jälki-ilmoittautumiset 20 €

(jos kisat pidetään Vahterusringissä, hintoihin lisätään putkimaksu)

 

PALKINNOT:

8- ja 10-sarjoissa palkitaan Vakka-Suomen Mestaruusmitalilla viisi parasta, 12-sarjasta alkaen kolme parasta.

8-14-sarjoissa mitalit jaetaan kilpailupaikalla, muut toimitetaan seuroille Vakka-Suomen hiihtoseurojen kevätkokouksessa.

 

OSALLISTUMISOIKEUS:

Mestaruuksista kamppaillaan Vakka-Suomen seurojen kesken, muun alueen hiihtäjät voivat osallistua kilpailun ulkopuolella.

 

ILMOITTAUTUMISET:

Ennakkoilmoittautumiset seuroittain pe 27.1. mennessä.

Jälki-ilmoittautumiset ma 30.1. klo 18 mennessä (tämän jälkeen jälki-ilmoittautuneita ei oteta).

Ilmoittautumiset: kati.saarinen@uusikaupunki.fi tai puh. 040 7389938.

TIEDUSTELUT:

                      Jaakko Saarinen, puh. 040 5813621

 

TERVETULOA!

-KALANNIN VANKKA-

 

 

TULOSSA VAUHDIN VOITELUILTA 20.12.2016 klo. 17.30-19.30
KESPORTISSA.
 

Avoimet piirikunnalliset
Vahterus-Hiihdot
Uudessakaupungissa
Vahterus-Hiihdot on 2. osainen kilpailu, jossa kahden kilpailun yhteisaika ratkaisee. Kilpailut hiihdetään väliaikalähdöllä Uudenkaupungin hiihtoputki Vahterusringillä. Kilpailuun osallistumisoikeus myös yksittäiseen kisaan, mutta ei huomioida lopputuloksissa.
 
Kilpailukeskus Uudenkaupungin hiihtoputki Vahterusring, Liljanlaaksonkatu 27, 23500 Uusikaupunki. Tapahtumapaikan kotisivulle: http://www.vahterusring.fi
 
Sarjat ja matkat
 
MYL 5 km, NYL 5 km, M8 1 km, N8 1 km, M10 2 km, N10 2 km, M12 3 km, N12 3 km, M14 5 km, N14  3 km, M16 5 km, N16 5 km, M18 5 km, N18 5 km, M50 5 km, N50 5 km, M60 5 km, N60 3 km
 
Ajankohdat Vahterus-Hiihto osa 1 (V) Su 13.11.2016 klo 13 Vapaa (Ilm. viim. 10.11.) Vahterus-Hiihto osa 2 (P) Su 20.11.2016 klo 13 Perinteinen (Ilm. viim. 17.11.)
 
Palkinnot Lopputuloksissa mukana molempiin osakilpailuihin osallistuneet. Lasten sarjoissa palkitaan kaikki molempiin osakilpailuihin osallistuneet ja 16-vuotiaista alkaen kolmelle parhaalle palkinto. Lasten ja nuorten sarjoissa Startex Oy:n edustamia tuotteita. Palkinnot jaetaan 2.osakilpailun yhteydessä
 
Ilmoittautumiset  1. Osakilpailuun viimeistään torstaina 10.11. ja 2. osakilpailuun 17.11. sähköpostilla esa.pirkola@gmail.com, ilm. nimi, osallistujan seura, lisenssinro ja sarja/synt.vuosi. Jälkiilmoittautumisia rajallinen määrä s-postilla tai kilpailupaikalla viimeistään klo 11.30.
 
Tiedustelut: Jaakko Saarinen, Kalannin Vankka, p. 040-5813621, jaakko.saarinen@uusikaupunki.fi
 
Ilmoittautumiset seuroittain!
Osanottomaksut: alle 8-16.v-sarjat 16 €/hlö/kisa, 16- ja yli 20€/hlö/kisa, hinnat sisältävät hiihtoputkimaksun. Ilmoittautumismaksu maksetaan etukäteen Kalannin Vankka ry:n tilille FI14 5491 1640 0209 73.
 
Verryttely ja latuihin tutustuminen ja muita ohjeita Verryttely ja latuihin tutustuminen sallittu alkaen klo 12 kisapäivänä. Klo 13 kilpailun alkaessa latu suljetaan vain kilpahiihtäjille. Lasten ja aikuisten sarjojen välissä pyritään pitämään lyhyt (15-20 min) tauko verryttelyä ja välineiden testausta varten. Kilpailu hiihdetään 30s väliaikalähdöllä. Kuntoputki on kilpailijoiden verryttelykäytössä (1km asfaltoitu sisätila). Suksien voitelu ulkona. Kilpailijat vastaavat itse kierrosten laskennasta (1 kierros=1kilometri). Kilpailujärjestäjät valvovat kierroksia ja tyyliä (perinteisen kisa).
 
Kisajärjestelyistä vastaa Kalannin Vankka yhteistyössä Laitilan Jyske ja Vehmaan Kiisto 
 

 

TAIVASSALON TAHTI - LAITILAN JYSKE -  NOUSIAISTEN ALKU

 

VAKKA-SUOMEN HIIHTOLEIRI 5.11.2016

Aika ja paikka 11.00 - 15.00  Vahterusring

Ikäryhmä 8-18 v

Ohjelma
 
 10.15-10.30 Kokoontuminen+maksut

 11.00-12.15 Hiihtotekniikkaa perinteinen tyyli

 12.15-13.00 Ruokailu

 13.00-14.15 Hiihtotekniikka Vapaa tyyli(pienet perinteinen tyyli)

 14.30-15.00 Lihaskunto/venyttelyt


Markkinointi *Vakka-Suomen hiihtoseurat
  *Vahterusringin sivut
 

Ilmoittautuminen Ramille ti 1.11. klo 18 mennessä   p.0400-999636.  

(Ilmoittautuminen seuroittain ti 1.11. s-postilla: sari.tuomi@taivassalo.net)

Ilmoittautumisen yhteydessä kerro ikä, seura sekä onko jotakin ruoka allergioita ja löytyykö molemmat välineet-luistelu – ja perinteiset.

Hinta  20€/osallistuja (lapsi) , huoltajalta 10e, jos haluaa osallistua ruokailuun
 

Muut asiat
Leirimaksu maksetaan käteisellä tai kortilla heti aamulla Vahterusringin palvelupisteeseen.
               Huom! Ohjaajat paikalle jo klo 9.45

 

 

 

VAKKASUOMEN

HIIHTOMESTARUUSKILPAILUT

 

Aika: Ti 1.3.2016 klo 18.00

Paikka: Taivassalo urheilukentän maasto (Kisakuja)

Matkat: Perinteinen

N/M8 1 km

N/M10 1,8 km.

N/M12 2,5 km

N/M14, 16 2,5 km

N50, 60 2,5 km

N18, N, N40 5 km

M18, M50, M60 5 km

M, M40 10 km

Osanottomaksut:

N/M16 ja nuoremmat 10€ (jälkiilm.15€)

N/M18 ja vanhemmat 15€ (jälkiilm.20€)

Laskutetaan jälkikäteen seuroilta.

Ilmoittautumiset:

Seuroittain viim. lauantaina 27.2. klo 20 mennessä

 

 

Jälkiilmoittautumiset

ti 1.3. klo 16 mennessä viestillä

0505142760

(Sari)

Palkinnot:

Vakkamitali sarjoissa 810 viidelle parhaalle.

 

Muissa sarjoissa kolmelle parhaalle.

Sarjat 814palkitaan kisapaikalla.

 

Tiedustelut:

Sari Tuomi 0505142760

Paikalla myös Tahdin puffetti

TERVETULOA

TAIVASSALON TAHTI

Hiihtojaosto

 

 

 

SUNNUNTAINA 28.2.2016 KLO 12

VEHMAALLA SEURALAN MAASTOSSA (Seuralantie 11, Vehmaa kk)

 

 

SARJAT JA FINAALIEN MATKAT (matkat ohjeelliset):

N/M8, 10, 12, 0,5 km

N/M14, 16, 18, N, M N/M40, N/M50, N/M60 1,0 km

KILPAILUJÄRJESTELMÄ:

Kaikki hiihtävät aikahiihdon 0,5 km, joka ratkaisee finaalin

lähtöjärjestyksen. Finaalissa lähtötapana on formulalähtö.

Mikäli hiihtäjiä on enemmän kuin kymmenen, hiihdetään A-ja B-finaali.

Tällöin hiihdetään ensin B-finaalit, johon osallistuu aikahiihdossa sijalle

kuusi ja huonommin sijoittuneet. B-finaalin voittaja nousee A-finaaliin.

 

OSALLISTUMISMAKSUT:

Laskutetaan jälkikäteen vakkasuomalaisilta seuroilta.

16 sarjat ja nuoremmat 10 €, jälki-ilmoittautumiset 15 €

18 sarjat ja vanhemmat 15 €, jälki-ilmoittautumiset 20 €

PALKINNOT

Suklaapatukka osallistumispalkinto. Vakka-Suomen mestaruusmitalit 8-

14-v. sarjat kisapaikalla (sarjat 8-10 viisi parasta, 12-14-v kolme parasta).

Muut 3 parasta toimitetaan seuroille Vakka-Suomen hiihtoseurojen

kevätkokouksessa.

OSALLISTUMISOIKEUS:

Vakka-Suomen seurojen hiihtäjät Vakka-Suomen

mestaruushiihdot. Muut hiihtäjät kilpailun ulkopuolella (ei

Vakka-mitalia).

ILMOITTAUTUMISET:

Ennakkoilmoittautumiset pe 26.2.2016 klo 18 mennessä.

Jälki-ilmoittautumiset su 28.2.2016 klo 10 mennessä (tämän jälkeen jälki-

ilmoittautuneita ei oteta ajanoton ja tulospalvelun sujuvoittamiseksi).

Jyskeläiset ilmoittautuvat Ramille perjantaina klo 17 mennessä <rami.hyytia@lailanet.fi>

 

 

Jyskeen Mestaruushiihdot  ke 17.2  klo 18.15 pururadalla, tyyli vapaa

 

 

 

T8                        800m                  1. Aino Hyytiä                               9:01

 

T10                      1,5km                 1.Iida Mäki                                     6:28

 

P10                      1,5km                 1.Elias Hyytiä                                 6:23

                                                           2.Kasper  Antola                          7:12

 

T12                      2,3km                 1.Carolina Grönroos                   8:40

 

P12                      2,3km                 1.Akseli Hyytiä                              7:46

                                                           2.Niklas  Antola                            8:08

T14                      3,0km                 1.Ida Grönroos                             10:32

                                                           2.Maria  Antola                            11:45

 

 M60                    4,5km                 1.Antti Mustonen                       12,45

 

Sarjahiihdot alkavat! Pakkasraja -15 astetta

 

10.2. ei hiihtokeliä

 

Ke 3.2. ei sarjahiihtoja. Lumi yllätti. Kaikki innolla harjoittelemaan!!! Jatkossa varautukaa sarjahiihtoihin aina keskiviikkona, jos vain sää sallii. Epäselvissä tapauksissa peruutukset tulevat tänne viimeistään kolme tuntia ennen kisoja.

 

Hiihto ke 27.1. peruttu jälleen huonon kelin takia!!!

1. sarjahiihto  ke 27.1. klo 18.15 pururadalla, tyyli vapaa

 

Peruttu pakkasen takia 1. sarjahiihto  ke 20.1. klo 18.15 pururadalla, tyyli vapaa

Sarjat ja matkat

 

T6 0,8 km

P6 0,8 km

T8 0,8 km

P8 0,8 km

T10 1,5 km

P10 1,5 km

T12 2,3 km

P12 2,3 km

T14 3,0 km

P14 3,0 km

M 4,5 km

N 4,5 km

M60 4,5 km tai toiveiden mukaan

 

 

 

Vakka-Suomen nuorisoviesti

 

Aika: 2.2.2016 klo 18

 

Vahterusring Uusikaupunki

Karhu-Cup on 3. osainen harjoituskilpailu, jossa 2 parasta sijoitusta huomioidaan kisaan mukaan. Palkinnot jaetaan viimeisen osakilpailun yhteydessä: Lasten sarjoissa palkitaan kaikki ja 16-vuotiaista alkaen kolmelle parhaalle palkinto. Lasten ja nuorten sarjoissa Startex Oy:n edustamia tuotteita, mm. KARHU- ja START-välineitä.

Sarjat ja matkat

N/M8 1 km

N/M10 2 km

N/M12, N14 3 km

M14 5 km

N/M16 5 km

N/M18 5 km

N/M 5 km

N/M50 5 km

N/M60 5

Ajankohdat

Su 15.11.2015 klo 13 Perinteinen (Ilm. viim. 13.11.)

Su 29.11.2015 klo 13 Vapaa (Ilm. viim. 27.11.)

Su 13.12.2015 klo 13 Perinteinen (Ilm. viim. 11.12.)

Ilmoittautumiset 1. Osakilpailuun

Tiedustelut: Esa Pirkola Vehmaan Kiisto 050-387 3397

Tiedustelut: Vahterusring Jarno Ihala, 02 844 3939, info@kuntoputki.fi

viimeistään perjantaina 13.11. sähköpostilla esa.pirkola@gmail.com, ilm. osallistujan seura ja sarja/synt.vuosi. Jälki-ilmoittautumiset viimeistään klo 12 kilpailupaikalla.

 

Ilmoittautumiset seuroittain!

Osanottomaksut: alle 8-14.v-sarjat 15 €/hlö/kisa, 16- ja yli 20€/hlö/kisa, hinnat sisältävät putkimaksun (8/10e). Ilmoittautumismaksu maksetaan etukäteen tilille TOP Vehmaa FI9255070640001068 tai maksetaan käteisellä kilpailupaikalla.

Yhteistyössä kisajärjestelyistä vastaavat:

 

 

 

 

 

 

VAKKA-SUOMEN MESTARUUSHIIHDOT (V) 5.2.2015, Kalanti

sijanimiaikaVakka-pisteet

 

N8 -20071)Anni Saarinen, KaVa03:267
0,9km2)Annina Hyvärinen, KaVa04:035
 3)Iida Mäki, LaiJy04:334
 4)Elli Nurmi, TaiTa04:533
 5)Elli Tättilä, KaVa04:542
 6)Ellen Lahtivuo, VeKi05:461
 7)Nanna Kukkula, KaVa05:591
 8)Peppi Mustonen, NousAl06:041
 9)Beda Vuorre, LaiJy07:131
     
M8 -2007    
0,9km1)Alvar Vilkkinen, NousAl04:087
 2)Kustaa Salmela, KaVa04:285
 3)Elias Hyytiä, LaiJy04:584
     
N10 06-051)Selma Pirkola, VeKi06:077
1,8km2)Aino Saarinen, KaVa06:115
 3)Jemina Karlund, KaVa06:544
 4)Linda Ellä, KaVa08:483
 5)Sofia Talvensaari, KaVa09:042
 6)Emilia Ellä, KaVa10:321
     
M10 06-051)Jussi Ankelo, KaVa06:387
1,8km2)Miro Ojalehto, KaVa07:175
 3)Elias Vilkkinen, NousAl07:384
 4)Aapo Mustonen, NousAl07:433
 5)Kasper Antola, LaiJy11:272
 6)Jeremias Sjöberg, KaVa11:491
     
N12 04-031)Carolina Grönroos, LaiJy08:447
2,4km1)Elisa Pirilä, KaVa08:447
 3)Eveliina Talvitie, NousAl09:154
 4)Linnea Ellä, KaVa09:433
 5)Essi Mäki, LaiJy09:492
 6)Edit Vuorre, LaiJy10:321
     
M12 04-031)Lauri Saarinen, KaVa06:567
2,4km2)Daniel Vuoristo, VeKi07:255
 3)Eemil Isolauri, VeKi07:314
 4)Akseli Hyytiä, LaiJy08:143
 5)Eemeli Hilanto, KaVa08:392
 6)Arttu Hyvärinen, KaVa08:401
 7)Niklas Antola, LaiJy08:561
 8)Paavo Nurmi, TaiTa09:251
 9)Ville Vainio, LaiJy09:451
 10)Joel Lahtivuo, VeKi09:571
     
N14 02-011)Linnea Maikola, KaVa10:097
3,3km2)Laura Piiroinen, VeKi11:315
 3)Vilma Virtanen, LaiJy12:494
 4)Maria Antola, LaiJy12:503
 5)Reetta Topi, VeKi13:582
     
M14 02-011)Setti Pirkola, VeKi08:377
3,3km2)Väinö Laivo, KaVa08:535
 3)Matias Karlund, KaVa10:204
 4)Joonas Vainio, LaiJy12:073
     
N16 00-991)Elina Kinnunen, KaVa09:277
3,3km2)Jasmin Karlund, KaVa10:065
 3)Matilda Maikola, KaVa10:344
 4)Roosa Topi, VeKi10:423
     
M16 00-991)Eemeli Karppi, VeKi10:157
3,3km    
N1)Annemari Sandell-Hyvärinen, KaVa12:587
4,8km2)Neea Kojola, NousAl14:105
 3)Kati Saarinen, KaVa18:474
     
N401)Minna Karlund, KaVa16:497
4,8km2)Mikaela Vuoristo, VeKi17:065
     
N501)Armi Kemppainen, KaVa19:137
4,8km    
M1)Jarno Ihala, KaVa25:467
9,3km2)Mikael Lähteenmäki, LaiJy26:465
 3)Arto Huhtamäki, LaiJy32:184
     
M401)Jaakko Saarinen, KaVa25:447
9,3km2)Esa Pirkola, VeKi28:175
 3)Antti Pirilä, KaVa33:294
 4)Janne Hilanto, KaVa34:163
     
M601)Antti Mustonen, LaiJy14:057
4,8km2)Tarmo Ihala, KaVa14:335
 3)Tapio Keskitalo, VeKi14:564
 4)Seppo Lehtola, LaiJy15:433
 5)Leo Koistinen, KaVa15:442
     
M501)Jouko Tissari, KaVa15:067
4,8km    
     
Vakka-pisteet seuroittain:  
Kalannin Vankka160  
Vehmaan Kiisto56  
Laitilan Jyske55  
Nousiaisten Alku24  
Taivassalon Tahti4  

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ke 28.1.2015 2. sarjahiihdot (P) klo 18.00 pururadalla

Toiset sarjahiihdot hiihdettiin perinteisellä tyylillä.

 T6 0,8 km 1. Beda Vuorre 6,57

T8 0,8 km 1. Iida Mäki 5,00

P8 0,8 km 1. Elias Hyytiä 4,23

P10 1,5 km 1. Kasper Antola 9,23

P12 2,3 km  1. Akseli Hyytiä 9,50 2. Niklas Antola 11,25

T14 2,3 km 1. Vilma Virtanen 10,41 2. Maria Antola 11,08

M60 5 km 1. Antti Mustonen 16,46

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VAKKA-SUOMEN MESTARUUSHIIHDOT ti 27.1.2015 klo 18   / PERUUTETTU

 PAIKKA: Kalannin urheilukentän maasto (Sahantie 16, Kalanti)

 ---------------------------------------------------------------------------------

2. SARJAHIIHDOT (p) ke 21.1. klo 18 pururadalla. Sarjat 6 - 60 v. PERUUTETTU

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. SARJAHIIHDOT (v) ke 14.1.2015

Ensimmäiset sarjahiihdot hiihdettiin ke 14.1.2015 vapaalla tyylillä Matikan pururadalla.

T6 0,8 km 1. Beda Vuorre 7,38

T8 0,8 km 1. Iida Mäki 4,28

P8 0,8 km 1. Elias Hyytiä 4,45

T12 2,3 km 1. Essi Mäki 9,39 2. Edit Vuorre 11,45

P12 2,3 km 1. Akseli Hyytiä 8,35 2. Niklas Antola 9,02

T14 3,0 km 1. Vilma Virtanen 10.53 2. Maria Antola 11,28

P14 3,0 km 1. Joonas Vainio 10,18

M 4,5 km 1. Arto Huhtamäki 14,38

M60 4,5 km 1. Antti Mustonen 12,12

 

====================================================================================

 

 20.3.2013 SARJAHIIHDOT

Kauden viimeiset, ”pitkät matkat”

 

T6 1,5 km

1.    Iida Mäki                10,33

 P6 1,5 km

1.    Elias Hyytiä          10,33

 P8 1,5 km

1.    Kasper Antola      13,54

T10 2,3 km

1.    Carolina Grönroos 8,42

P10 2,3 km

1.    Akseli Hyytiä        9,15

2.    Ville Vainio           9,42

3.    Niklas Antola        9,45

T12 3 km

1.    Ida Grönroos        11,16

2.    Maria Antola         12,23 

 

 

JYSKEEN MESTARUUSKILPAILUT (P) 7.3.2013 

N6 0,6 km

1.   Iida Mäki                5,54

M6 0,6 km

1.   Elias Hyytiä          5,44

M8 0,8 km

1.   Kasper Antola      7,18

N10 1,5 km

1.   Carolina Grönroos 6,36

2.   Essi Mäki              6,24

M10 1,5 km

1.   Akseli Hyytiä        6,07

2.   Niklas Antola        7,01

N12 2,3 km

1.   Ida Grönroos        10.27

2.   Maria Antola         11.08

M 4,5 km

1.   Arto Huhtamäki    15.26

M50 4,5 km

1.   Antti Mustonen    14,42 

 

14.2. KAUPUNGIN MESTARUUSKILPAILUT (V)

Matikan pururadalla 14.2.2013

 N6 0,8 km

1. Ida Mäki                        5,08

 M6 0,8 km

1. Elias Hyytiä                  5,59

2. Anton Kelkka               11,55

 M8 0,8 km km

1. Miro Johansson          4,28

 N10 1,5 km

upk. Tessa Kiiski             5,25

1. Carolina Grönroos      5,43

2. Aino Jäspi                    8,11

 M10 1,5 km

1. Akseli Hyytiä                5,40

2. Niklas Antola               6,07

3. Ville Vainio                   6,14

 N12 1,5 km

1. Ida Grönroos                5,13

2. Maria Antola                 5,59

3. Suvi Haijanen              7,22

 M12 1,5 km

1. Joonas Vainio             5,39

 M14 3,0 km

1. Waltteri Heinonen       11,00

2. Aarno Jäspi                  12,16

 M 5 km

1. Sami Mäki                     15,21

2. Johan Mikola               16,25

 M40 5 km

1. Rami Hyytiä                  16,18 

M50 5 km

1. Antti Mustonen            14,06

2. Arto Jäspi                      19,27

  

SARJAHIIHDOT (V) 7.2.2013

Pakkasta -3, luistava keli

 N6 0,8 km

1.   Iida Mäki                5,11

M6 0,8 km

1.   Elias Hyytiä           5,55

N10 1,5 km

1.   Carolina Grönroos 5,35

2.   Essi Mäki              6,18

M10 1,5 km

1.   Akseli Hyytiä         5,56

2.   Ville Vainio            6,06

N12 2,3 km

1.   Ida Grönroos         9,28

M55 5 km

1.   Antti Mustonen      15,00

 

 

VS sprintti Vehmaa 3.2.2013

Tulokset

Sijoitus

Nimi

Seura

Aika

N8

1

Jemina Karlund

KaVa

0:02:35

2

Selma Pirkola

VeKi

0:02:38

3

Aino Saarinen

KaVa

0:03:16

4

Emilia Hilanto

KaVa

0:03:23

5

Iida Mäki

LaitJy

0:03:26

6

Elli Nurmi

TaTa

0:04:00

7

Ellen Lahtivuo

VeKi

0:00:00

8

Helmi Suominen

VeKi

0:00:00

 

 

 

 

M8

1

Miro Johansson

KaVa

0:03:02

2

Elias Vilkkinen

NoA

0:03:21

3

Paavo Peltonen

TaTa

0:03:33

4

Alvar Vilkkinen

NoA

0:04:06

5

Kasper Antola

LaitJy

0:04:53

6

Benjamin Vuoristo

VeKi

0:05:02

7

Elias Hyvärinen

TaTa

0:00:00

8

Peetu Peltonen

TaTa

0:00:00

   

N12

1

Laura Piiroinen

VeKi

0:02:06

2

Linnea Maikola

KaVa

0:02:11

3

Ida Grönroos

LaitJy

0:02:25

4

Maria Antola

LaitJy

0:02:35

5

Reetta Topi

VeKi

0:02:50

6

Anni-Lotta Vahtera

NoA

0:03:02

 

 

 

 

M12

1

Setti Pirkola

VeKi

0:01:51

2

Väinö Laivo

KaVa

0:01:57

3

Matias Karlund

KaVa

0:02:07

4

Ville Tuomi

TaTa

0:02:24

 

 

 

 

 
   

M50

1

Antti Mustonen

LaitJy

0:02:23

2

Ari Taskinen

VeKi

0:03:00 

N50

1

Pirjo Pietilä

VeKi

0:03:06

2

Armi Kemppainen

KaVa

0:03:07

3

Liisa Puttaa

VeKi

0:03:25 

M60

1

Tapio Keskitalo

VeKi

0:02:23

2

Pekka Järventausta

KaVa

0:02:28

3

Leo Koistinen

KaVa

0:02:28 

 

Vakka-Malja pisteet

1.

Vehmaan Kiisto

154

2.

Kalannin Vankka

111

3.

Laitilan Jyske

43

4.

Taivassalon Tahti

12

5.

Nousiaisten Alku

11

SARJAHIIHTOJEN TULOKSET (P)

31.1. Keli: Räntäsade, luisto olematon.

 N6 0,8 km

1. Ida Mäki                        6.53

M6 0,8 km

1. Elias Hyytiä                  7.18

M8 0,8 km

1. Kasper Antola              7.35

N10 0,8 km

1. Essi Mäki                      6.23

M10 0,8 km

1. Akseli Hyytiä                4.16

2. Niklas Antola               4.53

3. Ville Vainio                   5.11

N12 1,5 km

1. Maria Antola                 9,24

M55 5 km

1. Antti Mustonen            12.41

  

24.1. SARJAHIIHTOJEN TULOKSET (V)

3. osakilpailu Matikan pururadalla 24.1.2013

N6 0,6 km + 0,6 km

1. Ida Mäki                        (3,37+3,42)  7,19

 M6 0,6 km + 0,6 km

1. Elias Hyytiä                  (4,47+4,46)  9,33

2. Julius Lukkala             (5,17+4,47)  10,04

 M8 0,8 km +  0,8 km

1. Kasper Antola              (9,06+7,10) 16,16

 N10 0,8 km +  0,8 km

1. Carolina Grönroos      (3,31+3,24)  6,55

2. Essi Mäki                                            (4,06+3,59)  8,05

 M10 0,8 km +  0,8 km

1. Justus Lukkala            (3,34+3,32)  7,06

2. Niklas Antola               (3,35+3,37)  7,12

3. Ville Vainio                   (3,39+3,40) 7,19

4. Akseli Hyytiä                (3,40+3,41) 7,21

 N12 0,8 km +  0,8 km

1. Ida Grönroos                (3,11+3,13)  6,24

2. Maria Antola                 (3,48+3,41)  7,29

 M12 0,8 km +  0,8 km

1. Juuso Lukkala             (3,07+3,10)  6,17

 N14 1,5 km + 1,5 km

1. Sanni Grönroos           (4,39+4,41)  10.20

 M 3 km + 3 km

1. Arto Huhtamäki           (9,58+9,53)  19,51

 M55 3 km + 3 km

1. Antti Mustonen            (8,52+9,00)  17,52

 

17.1. SARJAHIIHTOJEN TULOKSET (P)

2. osakilpailu Matikan pururadalla

 N6 0,8 km

1. Iida Mäki                       5.42

 M6 0,8 km

1. Elias Hyytiä                  7.21

 M8 0,8 km

1. Kasper Antola              5.52

M10 1,5 km

1. Akseli Hyytiä                6.33

2. Niklas Antola               7.18

3. Ville Vainio                   9.08

N12 2,3 km

1. Maria Antola                 11.48

 M55 4,5 km

1. Antti Mustonen            14.51

 

 10.1.2013 1. SARJAHIIHTOJEN TULOKSET (V)

 1. osakilpailu Matikan pururadalla

 N6 0,8 km

1. Ida Mäki                        5.30

 M6 0,8 km

1. Elias Hyytiä                  7.47

 M8 0,8 km

1. Kasper Antola              5.47

 N10 1,5 km

1. Carolina Grönroos      5.46

2. Essi Mäki                                            6.25

 M10 1,5 km

1. Niklas Antola               6.04

2. Ville Vainio                   6.24

3. Akseli Hyytiä                6.28

 N12 2,3 km

1. Ida Grönroos                9.19

2. Maria Antola                 11.49

 M12 2,3 km

1. Joonas Vainio             8.58

 M55 5 km

1. Antti Mustonen            15.22

 

 

 

 

SEURAHIIHTOJEN SARJAKILPAILU 2013

 

 

Jyskeen hiihtojen sarjakilpailut hiihdetään

torstaisin klo 18.00

Matikan pururadalla. Sarjoja on 6 v. – 60 v.

Sarjakilpailuja pidetään niin monet kuin säät sallivat tasapuolisesti vapaalla ja perinteisellä tyylillä.

Mukaan lasketaan myös seuraavat kilpailut

-       su 3.2. Vakka-Suomen sprinttikisat (p) Vehmaalla, sarjat M/N6 - 60

-       ma 11.2. Vakka-Suomen henkilökohtaiset (v) Kalanti, sarjat M/N6 - 60

 

PISTELASKU:

Pidetyt kilpailut 4 / mukaan lasketaan 2 parasta,

5/3, 6/4, 7/4, 8/5, 9/5, 10/6, jne.

 

OSANOTTOMAKSU:

Kilpahiihtoa harrastavilta ja hiihtokoululaisilta, jotka maksavat seuratoimintamaksun (30 €) ei osanottomaksua. Muilta 2 €/kilpailu.

 

  

MUITA KILPAILUJA

 

Vakka-Suomen nuorten viesti torstaina 28.2. Taivassalossa.

Viestissä osuuksia on tarjolla 10- 12- ja 14-vuotiaille tytöille ja pojille.

 

 

SPORTIA-CUP 10.11.2012

   
      
 N8 1 km-2005   
SIJA  LÄHTÖTULOAIKA
1.Karlund JeminaKalannin Vankka14:02:0014:06:160:04:16
2.Pirkola SelmaVehmaan Kiisto14:03:0014:07:320:04:32
3.Luukkala EmmiKalannin Vankka14:02:3014:07:210:04:51
4.Hilanto EmiliaKalannin Vankka14:01:0014:07:150:06:15
5.Saarinen AinoKalannin Vankka14:03:3014:10:040:06:34
6.Hyörtti SiniPyhärannan Myrsky14:01:3014:09:150:07:45
      
 M8 1 km-2005   
SIJA  LÄHTÖTULOAIKA
1.Vilkkinen EliasNousiaisten Alku14:05:0014:10:280:05:28
2.Johansson MiroKalannin Vankka14:06:3014:12:260:05:56
3.Antola KasperLaitilan Jyske14:05:3014:12:480:07:18
4.Vilkkinen AlvarNousiaisten Alku14:07:0014:15:060:08:06
5.From Aatuei seuraa14:06:0014:15:270:09:27
      
 N10 2 km2004-2003   
SIJA  LÄHTÖTULOAIKA
1.Kiiski TessaLaitilan Jyske14:09:0014:17:170:08:17
2.Pirilä ElisaKalannin Vankka14:08:3014:18:300:10:00
3.From Telmaei seuraa14:08:0014:18:350:10:35
4.Penttilä ViolaPyhäranna Myrsky14:09:3014:25:370:16:07
      
 M10 2 km2004-2003   
SIJA  LÄHTÖTULOAIKA
1.Saarinen LauriKalannin Vankka14:11:3014:19:410:08:11
2.Vuoristo DanielVehmaan Kiisto14:10:3014:18:450:08:15
2.Isolauri EemilVehmaan Kiisto14:12:3014:20:450:08:15
4.Hilanto EemeliKalannin Vankka14:13:3014:22:370:09:07
5.Hyytiä AkseliLaitilan Jyske14:13:0014:23:040:10:04
6.Vainio VilleLaitilan Jyske14:11:0014:21:130:10:13
7.Antola NiklasLaitilan Jyske14:14:0014:24:440:10:44
8.Lahtivuo JoelVehmaan Kiisto14:12:0014:26:190:14:19
      
 N12 3 km2002-2001   
SIJA  LÄHTÖTULOAIKA
1.Piiroinen LauraVehmaan Kiisto14:17:0014:28:350:11:35
2.Pirilä OlkaKalannin Vankka14:17:3014:29:070:11:37
2.Maikola LinneaKalannin Vankka14:16:3014:28:330:12:03
4.Antola MariaLaitilan Jyske14:15:3014:29:220:13:52
5.Topi ReettaVehmaan Kiisto14:18:0014:32:460:14:46
6.Hyörtti MariaPyhärannan Myrsky14:16:0014:31:130:15:13
      
 M12 3 km2002-2001   
SIJA  LÄHTÖTULOAIKA
1.Pirkola SettiVehmaan Kiisto14:19:3014:29:240:09:54
2.Laivo VäinöKalannin Vankka14:20:3014:31:140:10:44
2.Karlund MatiasKalannin Vankka14:20:0014:31:060:11:06
4.Vainio JoonasLaitilan Jyske14:21:0014:32:520:11:52
5.Penttilä LeoPyhärannan Myrsky14:19:0014:40:520:21:52
      
 N14 3 km2000-1999   
SIJA  LÄHTÖTULOAIKA
1.Kinnunen ElinaKalannin Vankka14:23:0014:33:130:10:13
2.Karlund JasminKalannin Vankka14:22:3014:33:170:10:47
2.Topi RoosaVehmaan Kiisto14:22:0014:32:540:10:54
4.Maikola MatildaKalannin Vankka14:23:3014:34:420:11:12
      
 M14 3 km1999-1998   
SIJA  LÄHTÖTULOAIKA
1.Karppi EemeliVehmaan Kiisto14:24:3014:34:280:09:58
2.Arvela RikuVehmaan Kiisto14:25:0014:36:100:11:10
      
 N16 5 km1997-1996   
SIJA  LÄHTÖTULOAIKA
1.Arvela SuviVehmaan Kiisto14:26:0014:46:410:20:41
      
 N 5 km    
SIJA  LÄHTÖTULOAIKA
1.Vieno IidaHarjavallan Jymy14:26:3014:43:240:16:54
2.Kangas ElinaNakkilan Vire14:27:0014:45:440:18:44
      
 M16 5 km1997-1996   
SIJA  LÄHTÖTULOAIKA
1.Varjus RoopeUlvilan Ura14:27:3014:41:350:14:05
      
 M 5 km    
SIJA  LÄHTÖTULOAIKA
1.Tähtinen VilleRaision Kuula14:29:0014:41:360:12:36
2.Vainio Eero-MattiNousiaisten Alku14:28:3014:41:590:13:29
3.Saarinen JaakkoKalannin Vankka14:29:3014:43:450:14:15
4.Vähätupa MiikaKalannin Vankka14:28:0014:42:200:14:20
5.Huhtamäki ArtoLaitilan Jyske14:32:0014:50:250:18:25
6.Laivo JarkkoPyhärannan Myrsky14:30:0014:49:440:19:44
      
 M50 5 km    
SIJA  LÄHTÖTULOAIKA
1.Mustonen AnttiLaitilan Jyske14:30:3014:45:590:15:29
      
 M60 5 km    
SIJA  LÄHTÖTULOAIKA
1.Lehtola SeppoLaitilan Jyske14:31:3014:47:060:15:36
2.Keskitalo TapioVehmaan Kiisto14:31:0014:47:200:16:20

 

SEURAHIIHTOJEN SARJAKILPAILU ON PÄÄTTYNYT KAUDELLA 2012

Jyskeen seurahiihtojen sarjakilpailut torstaina 15.3. klo 18.00 pururadalla vapaalla tyylillä hiihdettävillä pitkillä matkoilla mikäli olosuhteet sallivat.

N/M6 0,8 km, N/M8 1,5 km, N/M10 3 km, N/M12 3,8 km, N/M14 4,5 km, N/M16 7,5 km, N/M 10,5 km, N/M50-60 7,5 km

PISTEKILPAILUN SÄÄNNÖT:

Sarjakilpailuja pidetään torstaisin (ei 1.3. vaan pe 2.3. pk) niin monet kuin säät sallivat tasapuolisesti vapaalla ja perinteisellä tyylillä. Mukaan lasketaan myös seuraavat kilpailut, joista on osallistuttava väh. yhteen Vakka-Suomen mestaruuskilpailuun

Pe 2.3. Pk Nuorisohiihdot (V), Laitila

La 10.3. Vakka-Suomen sprinttimestaruuskilpailut (V), Vehmaa.

PISTELASKU:

Pidetyt kilpailut 4/mukaan lasketaan 2 parasta, 5/3, 6/4, 7/4, 8/5, 9/5, 10/6, jne.

OSANOTTOMAKSU:

Hiihtokoululaisilta, jotka maksavat seuratoimintamaksun (30 €) ei osanottomaksua. Muilta 2 €/kilpailu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SARJAHIIHDOT (V) 15.03.2012

 N6 0,8 km

1. Iida Mäki                        6,59

 

N8 1,5 km

1. Carolina Grönroos       5,49

2. Essi Mäki                       5,55

3. Viivi Virtanen                11,08

 

N10 3 km

1. Ida Grönroos                 11,19

2. Vilma Vitanen               11,23

3. Maria Antola                 11,51

 

N14 4,5 km

1. Sanni Grönroos            13,34

 

M6 0,8 km

1. Kasper Antola               7,22

2. Elias Hyytiä                   8,13

 

M8 1,5 km

1. Niklas Antola                 6,52

2. Akseli Hyytiä                 6,59

 

M10 3 km

1. Joonas Vainio              10,52

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PERUUTETTU!!!!!! NAPPULAHIIHDOT

Perjantaina 16.3. klo 18.00

Paikka            Keskustan pesäpallokenttä, todennäköisesti kuitenkin olosuhteiden takia voidaan joutua siirtämään pururadalle.

Sarjat             Tytöt 3 v. (s. 2009)                Pojat 3 v. (s. 2009)

Tytöt 4 v. (s. 2008)                Pojat 4 v. (s. 2008)

Tytöt 5 v. (s. 2007)                Pojat 5 v. (s. 2007)

Tytöt 6 v. (s. 2006)                Pojat 6 v. (s. 2006)

Tytöt 7 v. (s. 2005)                Pojat 7 v. (s. 2005) 

Ilmoittautumiset

Paikan päällä klo 17.45 mennessä.

 

Palkinnot       Palkinnot sarjoittain 5 parhaalle ja kaikille osanottajille mehua yms. 

Tiedustelut     Raija Simola p. 044 280 9096 

Tulokset         www.laitilanjyske.fi/hiihto 

Järjestäjä       Laitilan Jyske, hiihtojaosto                     

Sponsori        Vakka-Suomen Lähivakuutusyhdistys

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VS sprintti Vehmaa 10.3. klo12 Tulokset lopullinen

Laitila Vehmaa
                                 Mest.hiihdot Sprintit LOPPUPISTEET
Vehmaan Kiisto    79                  143       222
Kalannin Vankka 88 127 215
Kustavin Ahto 0 0 0
Nousiaisten Alku 10 0 10
Laitilan Jyske 69 60 129
Taivassalon Tahti 0 7 7

Sijoitus Nimi Aika Pisteet
N8
1 Selma Pirkola VeKi 0:02:55 7
2 Carolina Grönroos LaitJy 0:03:07 5
3 Elisa Pirilä KaVa 0:03:09 4
4 Jemina Karlund KaVa 0:03:10 3
5 Emmi Luukkala KaVa 0:03:36 2
6 Emilia Hilanto KaVa 0:03:52 1
7 Wilma Mäkelä VeKi 0:00:00 1

M8 A-fin B-fin
1 Eemil Isolauri VeKi 0:02:21 7
2 Lauri Saarinen KaVa 0:02:26 5
3 Daniel Vuoristo VeKi 0:02:27 4
4 Akseli Hyytiä LaitJy 0:03:19 3
5 Sampo Lindgren LieLu 0:03:26
6 Volter Pylkkö TaTa 0:03:27 0:03:35 2
7 Arttu Hyvärinen KaVa 0:03:59 1
8 Miro Johansson KaVa 0:04:37 1
9 Taneli Suominen VeKi 0:05:35 1
10 Joel Lahtivuo VeKi 0:05:37 1

N10 A-fin B-fin
1 Linnea Maikola KaVa 0:02:07 7
2 Sini Saarinen PöU 0:02:11 0
3 Tessa Kiiski LaitJy 0:02:18 5
4 Fanni Lehtinen LieLu 0:02:27
5 Vilma Virtanen LaitJy 0:02:43 4
6 Reetta Topi VeKi 0:03:07 0:00:00 3
7 Maria Antola LaitJy 0:00:00 0:02:50 2
8 Essi Luukkala KaVa 0:00:00 0:03:19 1
9 Venla Hyvärinen TaTa 0:00:00 0:04:14 1
10 Sofia Suominen VeKi 0:00:00 0:04:25 1

M10
1 Matias Karlund KaVa 0:02:07 7
2 Sauli Siltanen PerU 0:02:11
3 Juuso Lukkala LaitJy 0:02:17 5
4 Joonas Vainio LaitJy 0:02:18 4
5 Akseli Lindgren LieLu 0:02:37
6 Eemeli Hilanto KaVa 0:03:01 3
7 Martin Mäenpää LaitJy 0:00:00 2
8 Teemu Salmenperä TaTa 0:00:00 1
N12 A-fin B-fin
1 Salla Lindgren LieLu 0:02:03
2 Jasmin Karlund KaVa 0:02:04 7
3 Anu Saarinen PöU 0:02:05
4 Matilda Maikola KaVa 0:02:12 5
5 Julia Lukkala LaitJy 0:02:13 4
6 Olka Pirilä KaVa 0:02:20 3
7 Roosa Topi VeKi 0:02:26 0:02:17 2
8 Janni Mäkinen LieLu 0:00:00 0:02:34
9 Alli Pylkkö TaTa 0:00:00 0:02:36 1
10 Meri Mäenpää LaitJy 0:00:00 0:02:48 1
11 Lotta Tuomi TaTa 0:00:00 0:02:58 1

M12
1 Setti Pirkola VeKi 0:01:51 7
2 Frans Isolauri VeKi 0:01:56 5
3 Väinö Laivo KaVa 0:01:58 4
4 Riku Arvela VeKi 0:02:01 3
5 Anton Nylund NaanLöy 0:02:04
6 Wilho Mäkelä VeKi 0:02:56 2
7 Ville Tuomi Tata 0:00:00 1
8 Kalle Lehmusvaara KaVa 0:00:00 1

N14
1 Suvi Arvela VeKi 0:02:27 7
2 Elina Kinnunen KaVa 0:02:28 5
3 Sanni Grönroos LaitJy 0:02:30 4
4 Sofia Isolauri VeKi 0:02:36 3
5 Linda Huhtala PöU 0:02:37
6 Jutta Lukkala LaitJy 0:02:46 2

M14
1 Emil Vuorio NaanLöy 0:02:22
2 Samuli Kosunen RaisKu 0:02:24
3 Jere Taskinen VeKi 0:02:34 7
4 Joona Mäntysalo PaimU 0:02:43
5 Jere Helminen NaanLöy 0:02:44
6 Jere Mäntysalo PaimU 0:02:57
7 Eemeli Karppi VeKi 0:02:58 5
N16
1 Riina Topi VeKi 0:03:06 7

M16
1 Conny Sjöholm PargasIf 0:02:11
2 Simo Siltanen PeU 0:02:19
3 Joni Taskinen VeKi 0:02:39 7
4 Ville Lehmusvaara KaVa 0:03:01 5
M18
1 Teemu Hyytiä KaVa 0:02:09 7
2 Lauri Leino KaVa 0:02:17 5
3 Juho Hiivola KaVa 0:02:23 4
M
1 Juha Pöllänen RaisKu 0:04:09
2 Miika Vähätupa KaVa 0:04:10 7
3 Ami Laamo RaisKu 0:04:11
4 Esa Pirkola Veki 0:05:01 5
5 Rami Hyytiä LaitJy 0:05:18 4
6 Antti Heinonen VeKi 0:05:29 3
7 Antti Pirilä Kava 0:00:00 2
8 Arto Huhtamäki LaitJy 0:00:00 1
9 Janne Hilanto Kava 0:00:00 1
N
1 Johanna Kosunen RaisKu 0:02:15
2 Heli Pietilä VeKi 0:02:25 7
3 Annemari Sandell-Hyvärinen KaVa 0:02:26 5
4 Jenna Virtanen VeKi 0:03:01 4
5 Mari Sonkki-Luukkala KaVa 0:03:05 3
6 Carita Lehtonen VeKi 0:03:06 2
7 Kati Saarinen KaVa 0:00:00 1
8 Anni Hiivola KaVa 0:00:00 1
M40
1 Jaakko Saarinen KaVa 0:02:04 7
2 Matti Isolauri VeKi 0:02:29 5
3 Petri Kaskinen Veki 0:02:31 4
4 Matti Piiroinen VeKi 0:02:52 3
5 Juha-Matti Suominen VeKi 0:02:54 2
N40 1 Minna Karlund KaVa 0:02:44 7
2 Pirjo Pietilä VeKi 0:03:06 5
3 Armi Kemppainen KaVa 0:03:07 4
4 Sirkku Isolauri VeKi 0:03:14 3
5 Liisa Puttaa Veki 0:03:15 2
6 Eeva Marjaniemi VeKi 0:03:16 1
7 Elina Terhelä VeKi 0:00:00 1
8 Tuula Mäki-Arvela KaVa 0:00:00 1

M50
1 Antti Mustonen LaitJy 0:02:13 7
2 Tapio Keskitalo VeKi 0:02:33 5
3 Ari Taskinen VeKi 0:02:49 4

M60
1 Seppo Lehtola LaitJy 0:02:25 7
2 Leo Koistinen KaVa 0:02:37 5
3 Anssi Lehtonen VeKi 0:03:29 4
4 Taisto Keskitalo Veki 0:03:40 3
5 Markku Laivo KaVa 0:04:30 2

VAKKA-SUOMEN  SPRINTTIMESTARUUSHIIHDOT V. 2012

(vapaa hiihtotyyli)

LAUANTAINA 10.3.2012 KLO 12 VEHMAALLA SEURALAN MAASTOSSA

SARJAT JA FINAALIEN MATKAT:

 N/M8, 10, 12       0,5 km

N/M14, 16, 18, N, N40, M40, M50, M60     0,8 km

M                          1,6 km

KILPAILUJÄRJESTELMÄ:

Kaikki hiihtävät aikahiihdon 0,5 km, joka ratkaisee finaalin lähtöjärjestyksen. Finaalissa lähtötapana on formulalähtö.

Mikäli hiihtäjiä on enemmän kuin kymmenen, hiihdetään A-ja B-finaali. Tällöin hiihdetään ensin B-finaalit, johon osallistuu aikahiihdossa sijalle kuusi ja huonommin sijoittuneet. B-finaalin voittaja nousee A-finaaliin.

OSALLISTUMISMAKSUT:

Laskutetaan jälkikäteen seuroilta. 

16 sarjat ja nuoremmat 7 €, jälki-ilmoittautumiset 9 € 

18 sarjat ja vanhemmat 10 €, jälki-ilmoittautumiset 12 €

PALKINNOT

Suklaapatukka osallistujille, palkinnot (mitali) toimitetaan seuroille Vakka-Suomen hiihtoseurojen kevätkokouksessa.

ILMOITTAUTUMISET:

JYSKELÄISTEN ilmoittautumiset ke 7.3.2012 klo 17 mennessä raija.simola@op.fi tai tekstiviestinä 044 280 9096 

TIEDUSTELUT:

Esa Pirkola puh. 050-387 3397 

TERVETULOA!                     VEHMAAN KIISTO

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JYSKEEN HIIHTOMESTARUUSKILPAILUT (P)

torstaina 8.3. klo 18.00 pururadalla. Kilpailu hiihdetään perinteisellä tyylillä.

M/N6 0,5 km, M/N8 0,8 km, M/N10 1,5 km, M/N12 2,3 km, M/N14-16 3 km, M/N 6 km, M/N40-50-60 4,5 km.

Ilmoittautumiset klo 17.40 mennessä paikan päällä. TERVETULOA kaikki ikää ja kuntoa katsomatta!

JYSKEEN MESTARUUSHIIHDOT (P) 08.03.2012

N6 0,8 km

1. Iida Mäki                                    6,23

 

N8 0,8 km

1. Carolina Grönroos                    4,12

2. Essi Mäki                                    4,42

3. Viivi Virtanen                             6,26

 

N10 1,5 km

1. Maria Antola                               6,57

2. Ida Grönroos                              7,02

3. Vilma Virtanen                           7,25

 

N12 2,3 km

1. Meri Mäenpää                            14,25

 

N14 3 km

1. Sanni Grönroos                         11,04

 

N18 4,5 km

1. Venla Laiho                               17,01

 

N70 3 km

1. Kaarina Kyläpuhju                    22,43

 

M6 0,8 km

1. Kasper Antola                            6,42

2. Elias Hyytiä                                7,56

 

M8 0,8 km

1. Akseli Hyytiä                              4,10

2. Niklas Antola                             4,27

 

M10 1,5 km

1. Joonas Vainio                           6,56

2. Martin Mäenpää                        8,07

3. Ville Vainio                                 8,14

 

M 4,5 km

1. Mikael Lähteenmäki                 12,54

2. Rami Hyytiä                                15,54

 

M40 4,5 km

1. Kari Laiho                                   14,31

 

M50 4,5 km

1. Antti Mustonen                          14,00

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pk. nuorisohiihtopaikalta löytynyt Sinisalon hiihtohanska, vasen, koko 4/XXXXS, tied. Raija Simola, p. 044 280 9096.

PK NUORISOHIIHDOT 2.3.2012

   
NON8 0,8 km (V)-2004LÄHTÖTULOAIKASIJA
       
6Pirkola SelmaVehmaan Kiisto0:02:300:06:020:03:32  1
8Mäki EssiLaitilan Jyske0:03:300:07:060:03:36  2
4Suonpää JennyRaision Kuula0:01:300:05:260:03:56  3
5Pirilä ElisaKalannin Vankka0:02:000:06:030:04:03  4
9Hilanto EmiliaKalannin Vankka0:04:000:09:260:05:26  5
3Virtanen ViiviLaitilan Jyske0:01:000:08:210:07:21  6
 M8 0,8 km (V)-2004    
       
15Saarinen LauriKalannin Vankka0:07:000:10:000:03:00  1
14Vuoristo DanielVehmaan Kiisto0:06:300:09:380:03:08  2
16Lukkala JustusLaitilan Jyske0:07:300:11:020:03:32  3
18Antola NiklasLaitilan Jyske0:08:300:12:300:04:00  4
13Hyytiä AkseliLaitilan Jyske0:06:000:10:030:04:03  5
 N10 1,5 km (V)2003-2002    
       
25Kosonen SiljaRaision Kuula0:13:000:18:100:05:10  1
23Maikola LinneaKalannin Vankka0:12:000:17:180:05:18  2
21Virtanen VilmaLaitilan Jyske0:11:000:16:350:05:35  3
24Grönroos IdaLaitilan Jyske0:12:300:18:100:05:40  4
26Antola MariaLaitilan Jyske0:13:300:19:310:06:01  5
22Topi ReettaVehmaan Kiisto0:11:300:18:050:06:35  6
 M10 1,5 km (V)2003-2002    
       
31Karlund MatiasKalannin Vankka0:16:000:21:000:05:00  1
30Lukkala JuusoLaitilan Jyske0:15:300:20:360:05:06  2
29Rantahalvari OssiKarinaisten Kunto0:15:000:20:110:05:11  3
32Vainio JoonasLaitilan Jyske0:16:300:21:500:05:20  4
33Hilanto EemeliKalannin Vankka0:17:000:23:230:06:23  5
28Vainio VilleLaitilan Jyske0:14:300:21:230:06:53  6
 N12 3 km (V)2001-2000    
       
38Lukkala JuliaLaitilan Jyske0:19:300:29:070:09:37  1
36Topi RoosaVehmaan Kiisto0:18:300:28:270:09:57  2
39Karlund JasminKalannin Vankka0:20:000:30:040:10:04  3
35Maikola MatildaKalannin Vankka0:18:000:29:040:11:04  4
37Pirilä OlgaKalannin Vankka0:19:000:30:240:11:24  5
 M12 3 km (V)2001-2000    
       
43Pirkola SettiVehmaan Kiisto0:22:000:30:240:08:24  1
46Isolauri FransVehmaan Kiisto0:23:300:32:470:09:17  2
41Saarinen MarkusKalannin Vankka0:21:000:30:400:09:40  3
45Laivo VäinöKalannin Vankka0:23:000:33:120:10:12  4
44Pakola TuomasKosken Kaiku0:22:300:32:440:10:14  5
42Rantahalvari LassiKarinaisten Kunto0:21:300:31:520:10:22  6
 N14 3 km (V)1999-1998    
       
52Kinnunen ElinaKalannin Vankka0:26:300:34:490:08:19  1
50Pakola JonnaKosken Kaiku0:25:300:33:500:08:20  2
49Rantanen EssiNousiaisten Alku0:25:000:33:280:08:28  3
53Isolauri SofiaVehmaan Kiisto0:27:000:35:540:08:54  4
51Lukkala JuttaLaitilan Jyske0:26:000:35:030:09:03  5
 M14 5 km (V)1999-1998    
       
56Lapila EeroLiedon Luja0:28:300:42:470:14:17  1
57Karppi EemeliVehmaan Kiisto0:29:000:44:330:15:33  2
58Hellman AleksiLiedon Luja0:29:300:45:360:16:06  3
 M16 5 km (V)1997 - 1996    
       
59Pakola PetriKosken Kaiku0:30:000:44:590:14:59 1

 

PK. NUORISOHIIHDOT (V)

Aika                 Pe 2.3.2012 klo 18.00

Paikka            Matikan kuntorata, Laitila (n. 2 km 8-tien valoristeyksestä Euraan päin) 

Matkat            N/M8  0,8 km, N/M10  1,5 km, N/M12 & N14  3 km, M14 & N/M16  5 km 

Osanottomaksu

7 €, jälki-ilm. 9 €, maksetaan ennakkoon Jyskeen hiihtojaoston tilille 521103-283805

Ilmoittautumiset

Keskiviikkoon 29.2. mennessä s-postilla gronroos.mia@gmail.com 

Tiedustelut     Antero Alin, p. 040 701 2166 

Tulokset          www.laitilanjyske.fi/hiihto

 

 

NAPPULAHIIHDOT 26.2.2012


T3 100 m

1. Aino Hyytiä                   3.39 

T4 200 m

1. Odessa Laivoranta      3.26

T5 200 m

1. Iida Mäki                       0.58 

T6 350 m

1. Amanda Julkunen      3.39 

T7 350 m

1. Viivi Virtanen               2.02

2. Iida Viherjälaakso       2.33

upk. Inca Kantonen (-04)1.46

P3 100 m

1. Jussi Lukkala               3.04

P4 200 m

1. Julius Lukkala             1.03

2. Elias Hyytiä                  1.12 

P6 350 m

1. Kasper Antola              2.32 

P7 350 m

1. Kristjan Päsoke           2.26

 NAPPULAHIIHDOT (P)

 

Aika               Sunnuntaina 26.2. klo 15.00 

Paikka            Keskustan pesäpallokenttä, Laitila 

Sarjat             Tytöt 3 v. (s. 2009)                Pojat 3 v. (s. 2009)

Tytöt 4 v. (s. 2008)                Pojat 4 v. (s. 2008)

Tytöt 5 v. (s. 2007)                Pojat 5 v. (s. 2007)

Tytöt 6 v. (s. 2006)                Pojat 6 v. (s. 2006)

Tytöt 7 v. (s. 2005)                Pojat 7 v. (s. 2005) 

Ilmoittautumiset

Ennakkoilmoittautumiset (nimi ja sarjatiedot) lauantaihin 25.2. klo 20 mennessä s-postilla gronroos.mia@gmail.com tai tekstiviestinä p. 044 280 9096. Jälki-ilm. tekstiviestinä p. 044 280 9096 tai paikan päällä klo 14.15 mennessä.

 

Palkinnot       Palkinnot sarjoittain 5 parhaalle ja kaikille osanottajille mehua yms. 

Tiedustelut     Raija Simola p. 044 280 9096 

Tulokset         www.laitilanjyske.fi/hiihto 

Järjestäjä       Laitilan Jyske, hiihtojaosto                     

Sponsori        Vakka-Suomen Lähivakuutusyhdistys

 

LAITILAN JYSKE      
        
VAKKA-SUOMEN MESTARUUSKILPAILUT 13.2.2012
      

 

 

 

 
NON8 0,8 km (P)-2004LÄHTÖTULOAIKASIJAPIST.
        
9Pirkola SelmaVehmaan Kiisto0:04:000:08:100:04:10 1.7
7Grönroos CarolinaLaitilan Jyske0:03:000:07:260:04:26 2.5
11Mäki EssiLaitilan Jyske0:05:000:09:380:04:38 3.4
8Karlund JeminaKalannin Vankka0:03:300:08:090:04:39 4.3
4From TelmaMynämäki0:01:300:06:170:04:47 5. 
12Luukkala EmmiKalannin Vankka0:05:300:10:360:05:06 6.2
10Pirilä ElisaKalannin Vankka0:04:300:09:360:05:06 7.1
5Hilanto EmiliaKalannin Vankka0:02:000:07:440:05:44 8.1
6Virtanen ViiviLaitilan Jyske0:02:300:09:580:07:28 9.1
        
 M8 0,8 km (P)-2004     
        
18Isolauri EemilVehmaan Kiisto0:08:300:12:260:03:56 1.7
22Vuoristo DanielVehmaan Kiisto0:10:300:14:280:03:58 2.5
21Saarinen LauriKalannin Vankka0:10:000:14:040:04:04 3.4
16Hyytiä AkseliLaitilan Jyske0:07:300:11:480:04:18 4.3
24Antola NiklasLaitilan Jyske0:11:300:16:020:04:32 5.2
23Vähä-Kouvola VäinöVehmaan Kiisto0:11:000:15:590:04:59 6.1
17Lukkala JustusLaitilan Jyske0:08:000:13:060:05:06 7.1
25Johansson MiroKalannin Vankka0:12:000:18:450:06:45 8.1
15Antola KasperLaitilan Jyske0:07:000:15:230:08:23 9.1
        
 N10 1,5 km (P)2003-2002     
        
31Kosonen SiljaRaision Kuula0:15:000:21:420:06:42 1. 
34Maikola LinneaKalannin Vankka0:16:300:23:180:06:48 2.7
33Grönroos IdaLaitilan Jyske0:16:000:23:160:07:16 3.5
28Antola MariaLaitilan Jyske0:13:300:20:570:07:27 4.4
30Topi ReettaVehmaan Kiisto0:14:300:23:000:08:30 5.3
29Luukkala EssiKalannin Vankka0:14:000:23:030:09:03 6.2
        
 M10 1,5 km (P)2003-2002     
        
41Karlund MatiasKalannin Vankka0:20:000:26:330:06:33 1.7
38Lukkala JuusoLaitilan Jyske0:18:300:25:280:06:58 2.5
40Vainio JoonasLaitilan Jyske0:19:300:26:440:07:14 3.4
39Hilanto EemeliKalannin Vankka0:19:000:26:450:07:45 4.3
36Mäenpää MartinLaitilan Jyske0:17:300:26:150:08:45 5.2
37Vainio VilleLaitilan Jyske0:18:000:33:390:15:39 6.1
        
 N12 2,3 km (P)2001-2000     
        
45Karlund JasminKalannin Vankka0:22:000:32:130:10:13 1.7
46Lukkala JuliaLaitilan Jyske0:22:300:32:450:10:15 2.5
47Maikola MatildaKalannin Vankka0:23:000:33:430:10:43 3.4
49Topi RoosaVehmaan Kiisto0:24:000:34:530:10:53 4.3
48Mäenpää MeriLaitilan Jyske0:23:300:37:330:14:03 5.2
44Piiroinen LauraVehmaan Kiisto0:21:300:36:130:14:43 6.1
        
 M12 2,3 km (P)2001-2000     
        
54Pirkola SettiVehmaan Kiisto0:26:300:34:570:08:27 1.7
53Laivo VäinöKalannin Vankka0:26:000:35:330:09:33 2.5
52Isolauri FransVehmaan Kiisto0:25:300:35:220:09:52 3.4
        
 N14 3 km (P)1999-1998     
        
58Grönroos Sanni      Laitilan Jyske0:28:300:39:140:10:44 1.7
65Kinnunen ElinaKalannin Vankka0:30:300:41:330:11:03 2.5
57Isolauri SofiaVehmaan Kiisto0:28:000:39:090:11:09 3.4
59Rantanen EssiNousiaisten Alku0:29:000:40:230:11:23 4.3
63Arvela SuviVehmaan Kiisto0:30:000:41:270:11:27 5.2
60Lukkala JuttaLaitilan Jyske0:29:300:41:210:11:51 6.1
        
 M14 3 km (P)1999-1998     
        
68Kosunen SamuliRaision Kuula0:32:000:43:060:11:06 1. 
69Karppi EemeliVehmaan Kiisto0:32:300:44:150:11:45 2.7
        
 N16 3 km (P)      
        
71Topi RiinaVehmaan Kiisto0:33:300:48:390:15:09 1.7
        
 M 10 km (P)      
        
77Blom JereNousiaisten Alku0:36:001:06:120:30:12 1.7
75Vähätupa Miika  Kalannin Vankka0:35:001:07:580:32:58 2.5
76Huhtamäki ArtoLaitilan Jyske0:35:301:12:070:36:37 3.4
        
 M40 10 km (P)      
        
80Saarinen Jaakko Kalannin Vankka0:37:301:11:030:33:33 1.7
        
 N18 5 km (P)      
        
82Laiho VenlaLaitilan Jyske0:38:300:59:530:21:23 1.7
        
 N 5 km (P)      
        
84Pietilä HeliVehmaan Kiisto0:39:300:57:390:18:09 1.7
85Sonkki-Luukkala MariKalannin Vankka0:40:001:03:080:23:08 2.5
        
 N40 5 km (P)      
        
88Pietilä PirjoVehmaan Kiisto0:41:301:02:380:21:08 1.7
89Mäki-Arvela TuulaKalannin Vankka0:42:001:08:170:26:17 2.5
        
 M18 5 km (P)      
        
91Hiivola JuhoKalannin Vankka0:43:001:00:060:17:06 1.7
        
 M50 5 km (P)      
93Keskitalo TapioVehmaan Kiisto0:44:001:02:590:18:59 1.7
        
 M60 5 km (P)      
        
96Koistinen LeoKalannin Vankka0:45:301:03:420:18:12 1.7
95Lehtola SeppoLaitilan Jyske0:45:001:04:340:19:34 2.5
        
 Pisteet: 1. KaVa 88, 2. VeKi 79, 3. LaJy 69, 4. NoAl 10   

 

Kaikki jyskeläiset edustamaan seuraamme 

AVOIMET  VAKKA-SUOMEN  MESTARUUSKILPAILUT

 

Aika               Ma 13.2.2012  klo 18.00

Paikka            Matikan kuntorata, Laitila (jäähallilta 1 km Euraan päin)

Matkat            Perinteinen

N/M8              0,8 km                                  N18, N, N40                          5 km

N/M10            1,5 km                                  M18, M50, M60                     5 km

N/M12            2,3 km                                  M, M40                                 10 km

N/M14,16        3 km                                      

Osanottomaksu

N/M16 ja nuoremmat: 7 €, jälki-ilm. 9 €. N/M18 ja vanhemmat: 10 €, jälki-ilm. 12 €. Vakka-Suomen seuroilta laskutetaan, muilta maksu varmistuksen yhteydessä.

Ilmoittautumiset

Torstaihin 9.2. klo 17.00 mennessä s-postilla raija.simola@op.fi. Jälki-ilmoittautumiset tekstiviestillä p. 044 280 9096.

Palkinnot       Vakka-Suomen seurojen edustajille jälkikäteen.

Tiedustelut     Raija Simola, p. 044 280 9096.

 

SARJAHIIHDOT  (P) 26.1.2012

 

N6 0,6 km

1.    1. Iida Mäki                                     6,09

2.    2. Amanda Julkunen                    7,20

 

N8 0,8 km

1.    1. Carolina Grönroos                    4,27

2.    2. Essi Mäki                                    5,01

 

N10 1,5 km

1.    1. Maria Antola                               7,52

2.    2. Vilma Virtanen                           7,54

 

N14 3,0 km

1.    Sanni Grönroos                         11,11

2.    Jutta Lukkala                             12,36

 

M6 0,6 km

1.    1. Kasper Antola                            5,40

2.    2. Elias Hyytiä                                6,38

3.    3. Julius Lukkala                           6,47

 

M8 0,8 km

1.   1. Akseli Hyytiä                              4,31

2.    2. Niklas Antola                             5,03

3.    3. Justus Lukkala                          5,38

4.    4. Ilari Lehtola                                7,57

 

M10 1,5 km

1.    1. Juuso Lukkala                           6,59

2.    2. Joonas Vainio                           7,27

3.    3. Ville Vainio                                 8,39

4.    4. Martin Mäenpää                        9,14

 

M 5 km

1.    1. Eero Rantala                              20,24

 

M50 5 km

1.    1. Antti Mustonen                          17,12

 

SARJAHIIHDOT (V) 19.1.2012

N6 0,6 km

1.     1. Iida Mäki                  6,21

 N8 0,8 km

1.     1. Carolina Grönroos     4,41

2.     2. Essi Mäki                 5,29

3.     3. Viivi Virtanen            9,12

 N10 1,5 km

1.     1. Ida Grönroos            6,35

2.     2. Vilma Virtanen          6,49

3.     3. Maria Antola             7,12

 N12 3 km

1.     1. Julia Lukkala             11,37

2.     2. Meri Mäenpää           17,54

 N14 3 km

1.     1. Jutta Lukkala            10,10

2.     2. Sanni Grönroos        10,37

 M6 0,6 km

1.     1. Kasper Antola           6,19

2.     2. Elias Hyytiä              6,44

3.     3.Julius Lukkala           8,48

 M8 0,8 km

1.     1. Justus Lukkala          4,19

2.     2. Akseli Hyytiä            4,22

3.     3. Niklas Antola            5,31

 M10 1,5 km

1.    1. Juuso Lukkala          5,39

2.     2. Joonas Vainio          6,37

3.     3. Martin Mäenpää        10,19

 M 5 km

1.     1. Eero Rantala             17,39

 

LOPPIAISHIIHDOT  6.1.2012

Tulokset

 

 N8 1 km (P)-2004  
1Grönroos CarolinaLaitilan Jyske0:05:08 
2Karlund JeminaKalannin Vankka0:05:55 
3Pirilä ElisaKalannin Vankka0:06:00 
4Hilanto EmiliaKalannin Vankka0:07:01 
 M8 1 km (P)-2004  
1Isolauri EemilVehmaan Kiisto0:04:39 
2Hyytiä AkseliLaitilan Jyske0:05:08 
3Saarinen LauriKalannin Vankka0:05:13 
4Vähä-Kouvola VäinöVehmaan Kiisto0:06:14 
5Nurmi PaavoMynämäki0:06:20 
6Johansson MiroKalannin Vankka0:06:48 
 N10 1 km (P)2003-2002  
1Liski RafaelaLiedon Luja0:04:28 
2Maikola LinneaKalannin Vankka0:04:32 
3Grönroos IdaLaitilan Jyske0:04:52 
4Kosonen SiljaRaision Kuula0:04:53 
5Virtanen VilmaLaitilan Jyske0:05:02 
6Topi ReettaVehmaan Kiisto0:05:31 
 M10 2 km (P)2003-2002  
1Frankenhauser AlbertPargas IF0:09:17 
2Siltanen SauliPerniön Urheilijat0:09:32 
3Karlund MatiasKalannin Vankka0:09:47 
4Hilanto EemeliKalannin Vankka0:11:49 
 N12 2 km (P)2001-2000  
 1Rebekka LiskiLiedon Luja0:08:09 
2Lindroos AnniPargas IF0:08:22 
3Piiroinen LauraKalannin Vankka0:09:43 
4Maikola MatildaKalannin Vankka0:09:44 
5Karlund JasminKalannin Vankka0:09:45 
6Topi RoosaVehmaan Kiisto0:09:46 
7Pirilä OlkaKalannin Vankka0:10:54 
8Mäenpää MeriLaitilan Jyske0:11:42 
 M12 3 km (P)2001-2000  
1Helkama NiiloPerniön Urheilijat0:11:46 
2Isolauri FransVehmaan Kiisto0:12:56 
3Laivo VäinöKalannin Vankka0:13:07 
 N14 3 km (P)1999-1998  
1Nurmi MillaUlvilan Ura0:11:33 
2Isolauri SofiaVehmaan Kiisto0:11:59 
3Kinnunen ElinaKalannin Vankka0:12:01 
4Grönroos Sanni      Laitilan Jyske0:12:53 
 M14 4 km (P)1999-1998  
1Rantahalvari LeoKarinaisten Kunto0:14:10 
2Sundell WilliamPargas IF0:14:34 
3Rantahalvari OnniKarinaisten Kunto0:15:09 
4Vainio MatiasRaision Kuula0:15:45 
5Jalonen KassuRaision Kuula0:16:39 
6Karppi EemeliVehmaan Kiistokesk. 
 N16 4 km (P)   
1Matintalo Johanna Pöytyän Urheilijat0:13:50 
2Vahela LindaLauttakylän Luja0:15:31 
3Setälä EmiliaLauttakylän Luja0:16:53 
4Topi RiinaVehmaan Kiisto0:20:17 
 M16 5 km (P)   
1Siltanen Simo Perniön Urheilijat0:17:34 
2Blom Samuli   Nousiaisten Alku0:17:48 
 N18 5 km (P)   
1Rask Jonna  Pargas IF0:16:48 
2Rask Julia Pargas IF0:18:30 
3Mäkinen Tiina Raision Kuula0:20:47 
 M 10 km (P)   
1Blom JereNousiaisten Alku0:35:37 
2Huhtamäki ArtoLaitilan Jyske0:39:05 
 M18 7 km (P)   
1Keitaanniemi TuomasUlvilan Ura0:22:21 
 M35 7 km (P)   
1Alanen Harri Pargas IF0:23:05 
2Saarinen Jaakko Kalannin Vankka0:23:06 
3Vähätupa Miika  Kalannin Vankka0:25:37 
 M50 7 km (P)   
1Mustonen AnttiLaitilan Jyske0:24:29 
2Grönroos KaiLaitilan Jyske0:26:21 

 

LOPPIAISHIIHDOT  6.1.2012

Vakka-Suomen Kuntoputki, Vahterusring, Uusikaupunki

 

 Ajankohta  

Pe 06.01.2012 klo 16.00 (verryttely klo 15.00 alkaen)

 

Sarjat ja matkat

N8                 1 km (p)                             M8                1 km (p)

N10              1 km (p)                              M10              2 km (p)

N12              2 km (p)                             M12              3 km (p)

N14              3 km (p)                              M14              4 km (p)

N16              4 km (p)                              M16              5 km (p)

N18              5 km (p)                             M18              7 km (p)

N20              5 km (p)                             M20              7 km (p)

N                   7 km (p)                             M                  10 km (p)

N35              5 km (p)                             M35              7 km (p)

N50              5 km (p)                             M50              7 km (p)

N60              3 km (p)                             M60              5 km (p)

                     

Ilmoittautumiset

Ilmoittautuminen kilpailuun viimeistään to 05.01.2012 klo 16.00 sähköpostilla raija.simola@op.fi, jälki-ilmoittautumiset Raija Simola p. 044 280 9096.

 

Osanottomaksu

10 €/hlö maksetaan käteisellä (tasaraha) kilpailupaikalla.

 

 VAKKA-SUOMEN KUNTOPUTKI VAHTERUSRING ja LAITILAN JYSKE

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tulokset:

 

VÄLIPÄIVÄHIIHDOT 29.12.2011

Vakka-Suomen Kuntoputki, Vahterusring, Uusikaupunki ja Laitilan Jyske

 

N8  1 km (v)

  1. Grönroos Carolina                    Laitilan Jyske                   4.41
  2. Pirilä Elisa                                  Kalannin Vankka            5.33

 M8  1 km (v)

  1. Isolauri Eemil                             Vehmaan Kiisto               3.58
  2. Vähä-Kouvola Väinö                Vehmaan Kiisto               6.07

 N10  2 km (v)

  1. Maikola Linnea                          Kalannin Vankka            8.01
  2. Westerlund Wilma                    Pargas IF                          8.02
  3. Grönroos Ida                              Laitilan Jyske                   8.04
  4. Enberg Sofia                              Pargas IF                          8.29

 M10  2 km (v)

  1. Johanssson Viktor                    Pargas IF                          7.05
  2. Siltanen Sauli                            Perniön Urheilijat            7.17
  3. Rantanen Lauri                         Alastaron Urheilijat         7.22
  4. Rantahalvari Ossi                     Karinaisten Kunto           7.32
  5. Vainio Joonas                           Laitilan Jyske                   8.08
  6. Furu Oscar                                 Pargas IF                          8.55
  7. Vainio Ville                                 Laitilan Jyske                   11.59

 N12  3 km (v)

  1. Lindroos Anni                            Pargas IF                          10.59
  2. Piiroinen Laura                         Vehmaan Kiisto               11.34
  3. Maikola Matilda                         Kalannin Vankka            12.22

Pirilä Olga                                   Kalannin Vankka            kesk.

 

M12  3 km (v)

  1. Rantanen Eero                          Alastaron Urheilijat         9.45
  2. Rantahalvari Lassi                    Karinaisten Kunto           10.45
  3. Laivo Väinö                                Kalannin Vankka            11.08
  4. Enberg David                             Pargas IF                          11.51
  5. Laurikkala Elo                            Kalannin Vankka            13.08

 N14  3 km (v)

  1. Tainio Riina                               Eura-Kauttuan Urheilijat   9.35
  2. Kankaanpää Pihla                    Lauttakylän Luja              9.37
  3. Nurmi Milla                                 Ulvilan Ura                       9.49
  4. Kinnunen Elina                        Kalannin Vankka              9.57
  5. Isolauri Sofia                              Vehmaan Kiisto               10.02
  6. Savolainen Annika                   Lauttakylän Luja              10.32

 M14  3 km (v)

  1. Varjus Roope                             Ulvilan Ura                       8.32
  2. Rantahalvari Leo                      Karinaisten Kunto           8.42
  3. Taskinen Jere                            Vehmaan Kiisto               9.35
  4. Rantahalvari Onni                    Karinaisten Kunto           9.39
  5. Karppi Eemeli                            Vehmaan Kiisto               10.11

 N16  5 km (v)

  1. Matintalo Johanna                    Pöytyän Urheilijat            15.11

 M16  5 km (v)

  1. Rantala Erik                               Noormarkun Nopsa        13.05
  2. Kivilähde Juuso                        Noormarkun Nopsa        13.22
  3. Siltanen Simo                            Perniön Urheilijat            14.23

 N20  5 km (v)

  1. Kankaanpää Saana                 Lauttakylän Luja              14.52
  2. Rosin Saga                                Pargas IF                          14.55

 M20  8 km (v)

  1. Leino Lauri                                 Kalannin Vankka            23.55

 N  8 km (v)

  1. Jalonen Heta                             Valkeakosken Haka        23.14

 M  12 km (v)

  1. Ramstedt Thomas                     Pargas If                            29.13
  2. Westerlund Niklas                    Pargas IF                          30.05
  3. Tähtinen Ville                            Nousiaisten Alku             31.57
  4. Eskola Lauri                               Loimaan Jankko              32.08
  5. Isoranta Heikki                           Rauma                              32.24
  6. Kouru Kimmo                             Lammin Säkiä                  35.58 (13 km)
  7. Huhtamäki Arto                          Laitilan Jyske                   43.34

Johansson Bo                           Pargas IF                          kesk. 31.32 (11 km)

Wihlman Niklas                         Pargas IF                          kesk.

 

M50  8 km (v)

  1. Westerholm Kent                      Pargas IF                          22.19
  2. Mustonen Antti                          Laitilan Jyske                   25.08
  3. Keskitalo Tapio                          Vehmaan Kiisto               28.22

M60  5 km (v)

  1. Lehtola Seppo                           Laitilan Jyske                   16.12

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VÄLIPÄIVÄHIIHDOT 29.12.2011

Vakka-Suomen Kuntoputki, Vahterusring, Uusikaupunki

 

 

Ajankohta  

To 29.12. klo 18.30 (verryttely klo 17.30 alkaen)

 

Sarjat ja matkat

N/M8                                  1 km (v)        N20, N50, N60                 5 km (v)

N/M10                                2 km (v)        N, M20                               8 km (v)

N/M12, N/M14                  3 km (v)        M                                         12 km (v)     

N/M16                                5 km (v)        M50, M60                          8 km (v)

 

Ilmoittautumiset

Ilmoittautuminen kilpailuun viimeistään ke 28.12.2011 sähköpostilla raija.simola@op.fi, jälki-ilmoittautumiset Raija Simola p. 044 280 9096.

 

Osanottomaksu

10 €/hlö maksetaan käteisellä kilpailupaikalla.

 

 

VAKKA-SUOMEN KUNTOPUTKI VAHTERUSRING

LAITILAN JYSKE

**************************************************************************************************************************************************************************************************************

SPORTIA-CUPVahterusringin hiihtoputkessa

 

Cup-muotoinen kilpailu, jossa 2 parasta sijoitusta huomioidaan kisaan mukaan.

Sarjat ja matkat

N/M8                                  1 km             N/M               5 km

N/M10                                2 km             N/M50          5 km

N/M12, N/M14                  3 km             N/M60          5 km

N/M16                                5 km

 

 Ajankohdat

La 29.10. klo 15               perinteinen                       (järj. Laitilan Jyske)

La 12.11. klo 15               vapaa                                 (järj. Vehmaan Kiisto)

La 26.11. klo 15               perinteinen                       (järj. Kalannin Vankka)

Verryttely alkaen klo 14.30.

 

 Ilmoittautumiset

Ilmoittautuminen 2. kilpailuun viimeistään ke 9.11.2011 sähköpostilla raija.simola@op.fi,

jälki-ilmoittautumiset Raija Simola p. 044 280 9096.

Järjestävien seurojen hiihtäjien ilmoittautumiset seuroittain (ei osanottomaksua).

 

Osanottomaksu 10 €/hlö/kisa, maksetaan käteisellä kilpailupaikalla.

 

                                Menossa mukana SPORTIA CITY, Uusikaupunki

 

 

LAITILAN JYSKE               KALANNIN VANKKA               VEHMAAN KIISTO

 

 

 

 

Sportia-Cup tulokset (V) 12.11.2011

N8 1 km

-2004

SIJA

AIKA

1

Pirkola Selma

Vehmaan Kiisto

0:05:38

2

Grönroos Carolina

Laitilan Jyske

0:05:43

3

Pirilä Elisa

Kalannin Vankka

0:05:49

4

Karlund Jemina

Kalannin Vankka

0:06:21

5

Hilanto Emilia

Kalannin Vankka

0:07:03

M8 1 km

-2004

SIJA

AIKA

1

Isolauri Eemil

Vehmaan Kiisto

0:04:25

2

Antola Niklas

Laitilan Jyske

0:05:11

3

Hyytiä Akseli

Laitilan Jyske

0:05:28

4

Akusti Lehtimäki

Luvian Veto

0:05:37

5

Vähä-Kouvuola Väinö

Vehmaan Kiisto

0:05:44

6

Suominen Taneli

Vehmaan Kiisto

0:07:41

7

Antola Kasper

Laitilan Jyske

0:10:12

N10 2 km

2003-2002

SIJA

AIKA

1

Maikola Linnea

Kalannin Vankka

0:08:17

2

Grönroos Ida

Laitilan Jyske

0:08:52

3

Vaintola Juliette

Alastaron Urheilijat

0:08:58

4

Virtanen Vilma

Laitilan Jyske

0:09:09

5

Antola Maria

Laitilan Jyske

0:10:32

6

Topi Reetta

Vehmaan Kiisto

0:11:03

7

Suominen Sofia

Vehmaan Kiisto

0:13:41

M10 2 km

2003-2002

SIJA

AIKA

1

LehtimäkiTopias

Luvian Veto

0:07:36

2

Siltanen Sauli

Perniön Urheilijat

0:07:39

3

Huvila Jesse

Alastaron Urheilijat

0:08:23

4

Vainio Joonas

Laitilan Jyske

0:08:28

5

Karlund Matias

Kalannin Vankka

0:08:42

6

Vainio Ville

Laitilan Jyske

0:10:11

7

Hilanto Eemeli

Kalannin Vankka

0:11:24

N12 3 km

2001-2000

SIJA

AIKA

1

Jussila Marjaana

Honkajoenseudun Urheilijat

0:10:51

2

Piiroinen Laura

Vehmaan Kiisto

0:12:04

3

Topi Roosa

Vehmaan Kiisto

0:12:12

4

Emma Tuominen

Luvian Veto

0:13:04

5

Maikola Matilda

Kalannin Vankka

0:13:13

6

Pirilä Olka

Kalannin Vankka

0:13:18

7

Karlund Jasmin

Kalannin Vankka

0:13:48

8

Mäenpää Meri

Laitilan Jyske

0:17:56

 

M12 3 km

2001-2000

SIJA

AIKA

1

Jussila Jussi

Honkajoenseudun Urheilijat

0:09:33

2

Lehtimäki Leevi

Luvian Veto

0:10:18

3

Pirkola Setti

Vehmaan Kiisto

0:10:37

4

Rantanen Eero

Alastaron Urheilijat

0:10:57

5

Joopi Ville

Luvian Veto

0:11:18

6

Arvela Riku

Vehmaan Kiisto

0:11:26

7

Virtanen Juhana

Vehmaan Kiisto

0:11:28

8

Isolauri Frans

Vehmaan Kiisto

0:11:42

9

Huvila Jere

Alastaron Urheilijat

0:11:45

N14 3 km

1999-1998

SIJA

AIKA

1

Kinnunen Elina

Kalannin Vankka

0:10:22

2

Isolauri Sofia

Vehmaan Kiisto

0:10:27

3

Grönroos Sanni

Laitilan Jyske

0:10:47

M14 3 km

1999-1998

SIJA

AIKA

1

Taskinen Jere

Vehmaan Kiisto

0:09:56

2

Karppi Eemeli

Vehmaan Kiisto

0:10:22

N16 5 km

1997-1996

SIJA

AIKA

1

Topi Riina

Vehmaan Kiisto

0:21:50

N 5 km

SIJA

AIKA

1

Pietilä Heli

Vehmaan Kiisto

0:18:08

M16 5 km

1997-1996

SIJA

AIKA

1

Siltanen Simo

Perniön Urheilijat

0:15:45

2

Taskinen Joni

Vehmaan Kiisto

0:17:42

M 5 km

SIJA

AIKA

1

Saarinen Jaakko

Kalannin Vankka

0:14:05

2

Leino Aleksi

Kankaantaan Kisa

0:14:23

3

Vähätupa Miika

Kalannin Vankka

0:15:08

4

Tissari Jouko

Kalannin Vankka

0:15:14

5

Huhtamäki Arto

Laitilan Jyske

0:17:33

M50 5 km

SIJA

AIKA

1

Mustonen Antti

Laitilan Jyske

0:15:52

2

Keskitalo Tapio

Vehmaan Kiisto

0:19:30

M60 5 km

SIJA

AIKA

1

Lipponen Eino

Liedon Luja

0:17:42

2

Koistinen Leo

Kalannin Vankka

0:18:35

 

Laitilan Jyske

 

SPORTIA-CUP 1. osakilpailu 29.10.2011 Vahterusring, Uusikaupunki

 

N8 1 km

1.    Grönroos Carolina                    Laitilan Jyske                  4,45

2.    Pirkola Selma                            Vehmaan Kiisto              5,16

3.    Luukkala Emmi                         Kalannin Vankka             5,43

4.    Pirilä Elisa                                  Kalannin Vankka            5,50

        5.  Karlund Jemina                             Kalannin Vankka          6,21

 M8 1 km

1.    Saarinen Lauri                          Kalannin Vankka              4,53

2.    Isolauri Eemil                             Vehmaan Kiisto              4,57

3.    Lehtimäki Akusti                        Luvian Veto                      5,34

4.    Antola Niklas                             Laitilan Jyske                   5,39

5.    Antola Kasper                            Laitilan Jyske                  11,07

 

N10 2 km

1.    Maikola Linnea                          Kalannin Vankka            9,18

2.    Grönroos Ida                              Laitilan Jyske                  9,58

3.    Virtanen Vilma                           Laitilan Jyske                  10,15

4.    Antola Maria                               Laitilan Jyske                  10,35

5.    Topi Reetta                                 Vehmaan Kiisto             11,42

6.    Luukkala Essi                             Kalannin Vankka           11,55

  

M10 2 km

1.    Lehtimäki Topias                       Luvian Veto                       8,26

2.    Karlund Matias                          Kalannin Vankka              9,34

3.    Tuominen Tuomas                   Luvian Veto                      10,37

4.    Hilanto Eemeli                           Kalannin Vankka            11,31

5.    Mäenpää Martin                        Laitilan Jyske                   12,25

 

N12 3 km

1.    Jussila Marjaana Honkajoenseudun Urheilijat               11,33

2.    Piiroinen Laura                         Vehmaan Kiisto                14,02

3.    Topi Roosa                                 Vehmaan Kiisto               14,10

4.    Karlund Jasmin                         Kalannin Vankka              14,34

5.    Maikola Matilda                         Kalannin Vankka               14,58

6.    Mäenpää Meri                            Laitilan Jyske                    17,41

 

M12 3 km

1.    Jussila Jussi        Honkajoenseudun Urheilijat               10,37

2.    Lehtimäki Leevi                         Luvian Veto                       11,31

3.    Pirkola Setti                                Vehmaan Kiisto               11,47

4.    Laivo Väinö                                Kalannin Vankka              12,42

 

N14 3 km

1.    Kinnunen Elina                        Kalannin Vankka               11,10

2.    Isolauri Sofia                              Vehmaan Kiisto               12,18

M14 3 km

1.    Karppi Eemeli                            Vehmaan Kiisto               11,25

2.    Taskinen Jere                            Vehmaan Kiisto               11,51

 

N 5 km

1.    Pietilä Heli                                  Vehmaan Kiisto               19,07

 

M 5 km

1.    Leino Aleksi                               Kankaantaan Kisa          14,24

2.    Saarinen Jaakko                       Kalannin Vankka             14,58

3.    Tissari Jouko                              Kalannin Vankka            16,14

4.    Huhtamäki Arto                         Laitilan Jyske                    19,57

 

M50 5 km

1.    Mustonen Antti                          Laitilan Jyske                    16,44

2.    Keskitalo Tapio                          Vehmaan Kiisto              19,04

 

M60 5 km

        1. Huhtamäki Aimo                                   Laitilan Jyske          21,59