Koululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskisat 14.-15.9.

Palkintojenjaon aikataulu - Lauantai 14.9.


13:00(Kilpailun avauksen yhteydessä)
A-tytöt moukari
A-pojat moukari
14:00B-tytöt 800m
B-pojat 800m
B-pojat korkeus
14:45B-tytöt moukari
A-tytöt 800m
A-pojat 800m
B-tytöt pituus
17:10B-pojat moukari
A-pojat seiväs
A-tytöt 100m
A-pojat 100m
B-tytöt 100m
B-pojat 100m
17:35A-tytöt keihäs
A-tytöt 3000m kävely
B-tytöt 3000m kävely
A-tytöt seiväs
18:05A-tytöt kolmiloikka
A-pojat kolmiloikka
A-pojat 5000m kävely
B-pojat 3000m kävely
A-pojat keihäs
B-tytöt 4x100m
B-pojat 4x100m

 

Palkintojenjaon aikataulu - Sunnuntai 15.9.


11:30A-pojat kiekko
A-pojat korkeus
B-tytöt kuula
12:15A-tytöt pituus
A-tytöt kiekko
B-tytöt 2000m
13:45A-tytöt korkeus
B-pojat 2000m
B-pojat pituus
B-pojat kuula
A-tytöt 3000m
A-pojat 3000m
14:20A-pojat 110m aj.
A-tytöt 100m aj.
B-pojat 100m aj.
B-tytöt 80m aj.
A-pojat kuula
B-tytöt keihäs
15:25A-pojat pituus
B-tytöt 300m
B-pojat 300m
A-tytöt 400m
14:45B-tytöt korkeus
B-pojat keihäs
A-tytöt kuula
A-pojat 400m
A-tytöt 4x100m
A-pojat 4x100m

 

Kilpailu- ja Calling-aikataulu - Lauantai 14.9.


Laji AlkaaA-PojatA-TytötB-PojatB-TytötCalling alkaaCalling Päättyy
10:00MoukariMoukari  9:209:30
11:30   100m alkuerät11:0011:10
11:55  100m alkuerät 11:2511:35
12:15 100m alkuerät  11:4511:55
12:20  Korkeus 11:4011:50
12:25100m alkuerät   11:5512:05
12:40   Moukari12:0012:10
12:45   Pituus12:0512:15
13:00Kilpailujen avaus--
13:10   800m12:4012:50
13:25  800m 12:5513:05
13:40 800m  13:1013:20
13:50800m   13:2013:30
14:15  Moukari 13:3513:45
15:00Seiväs   14:0014:10
15:15   100m välierät14:4514:55
15:30  100m välierät 15:0015:10
15:45 Keihäs  15:0515:15
15:50 100m finaali  15:2015:30
16:00100m finaali   15:3015:40
16:10   100m finaali15:4015:50
16:20  100m finaali 15:5016:00
16:30 3000m kävely 3000m kävely16:0016:10
16:45 Seiväs  15:4515:55
16:50KolmiloikkaKolmiloikka  16:1016:20
17:005000m kävely 3000m kävely 16:3016:40
17:05Keihäs   16:2516:35
17:45   4x100m17:1517:25
17:55  4x100m 17:2517:35

 

Kilpailu- ja Calling-aikataulu - Sunnuntai 15.9.


AikaA-PojatA-TytötB-PojatB-TytötCalling alkaaCalling Päättyy
10:00Kiekko   9:209:30
10:15Korkeus   9:359:45
10:30   Kuula9:5010:00
10:40 Pituus  10:0010:10
11:00   80m aidat alkuerät10:3010:40
11:15 Kiekko  10:3510:45
11:25  100m aidat alkuerät 10:5511:05
11:45   2000m11:1511:25
12:00 Korkeus  11:2011:30
12:05  2000m 11:3511:45
12:10  Pituus 11:3011:40
12:15  Kuula 11:3511:45
12:30 3000m  12:0012:10
12:45   Keihäs12:0512:15
12:503000m   12:2012:30
13:10110m aidat   12:4012:50
13:20 100m aidat  12:5013:00
13:25  100m aidat finaali 12:5513:05
13:35   80m aidat finaali13:0513:15
13:45Kuula   13:1513:25
14:15   Korkeus13:3513:45
14:20Pituus   13:4013:50
14:40   300m14:1014:20
14:45  Keihäs 14:0514:15
14:55  300m 14:2514:35
15:05 Kuula  14:2514:35
15:10 400m  14:4014:50
15:20400m   14:5015:00
15:30 4x100m  15:0015:10
15:404x100m   15:1015:20

 


Järjestelytoimikunnan puheenjohtajaKilpailunjohtajaKansliavastaavaTulospalveluvastaava
Ilkka Simola
044 986 6800
ilkkak.simola@gmail.com
Pekka Kuusisto
040 744 3663
pekka.kuusisto@lahitapiola.fi
Marja Heikkilä
0400 844 070
marjaheikkila25@gmail.com
Riikka Matikainen
044 591 3019
riikka.matikainen@eura.fi